darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Precizēta aktīvās nodarbinātības pasākumu organizēšanas kārtība | 20.05.2014.

Otrdien, 20.maijā, valdībā precizēta aktīvās nodarbinātības pasākumu organizēšanas kārtība, lai skolēni vasaras nodarbinātības pasākumos gūtu darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi, informē Labklājības ministrija.

Turpmāk nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā varēs iesaistīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Dalības ilgums pasākumā vienam skolēnam ir viens mēnesis.

Lai nodrošinātu kvalitatīvāku darba vadīšanas un uzraudzības procesu, pasākuma ietvaros viens darba vadītājs turpmāk varēs vadīt darbu ne vairāk kā desmit skolēniem, attiecīgi saņemot par viena skolēna darba vadīšanu vienu desmito daļu no valstī noteiktā minimālā mēneša darba algas apmēra.

Paredzēts, ka Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) nodrošinās finansējumu darba devējam skolēnu darba algas segšanai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, dotāciju darba vadītāja darba algas segšanai atkarībā no uzraudzībā esošo skolēnu skaita. Tāpat NVA segs skolēnu veselības pārbaužu izmaksas un izdevumus par skolēnu nelaimes gadījumu apdrošināšanu pasākuma īstenošanas laikā.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 20.maijā, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par aktīvo nodarbinātības pasākumu un preventīvo bezdarba samazināšanas pasākumu organizēšanas un finansēšanas kārtību un pasākumu īstenotāju izvēles principiem.

Kopumā plānots, ka darbā vasaras brīvlaikā varēs iesaistīties vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu, ja būs pietiekams darba devēju pieteikumu skaits. Šim mērķim no valsts budžeta paredzēti 2,04 milj. eiro.  

NVA skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam no 2014.gada 15.maija var pieteikties elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, bet no 30.maija, ierodoties klātienē kādā no NVA filiālēm. Vairāk informācijas par programmu atrodams NVA mājaslapā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv