darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Tērvetes dabas parks – otro gadu pēc kārtas ģimenei draudzīgākā atpūtas vieta Latvijā | 30.05.2014.

Par ģimenei draudzīgāko vietu arī šogad iedzīvotāji atzīst Tērvetes dabas parku, tam seko Rīgas Zoodārzs un Ventspils bērnu pilsētiņa, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

Visas LM aptaujā ieteiktās ģimenei draudzīgās atpūtas vietas aplūkojamas LM interneta vietnē: http://www.lm.gov.lv/upload/berns_gimene/gdav_2014_novadi.pdf

Aptauja atklāj, ka par ģimenēm ar bērniem draudzīgām vietām balsotāji lielākoties uzskata tās vietas, kur laiku var pavadīt brīvā dabā. Lielākā balsotāju daļa norādījuši konkrētas vietas, bet daudzi par ģimenēm draudzīgām vietām aptaujā nosauca viesu mājas, atpūtas kompleksus, tirdzniecības centrus, kā arī dažādas ēdināšanas vietas, kurās ir rotaļu laukumi vai rotaļu istabas.

Šogad atzinīgi vērtētas arī citas atpūtas vietas - Mežmalas Vikings Pļaviņu novadā, Pasaku taka Alūksnes novadā, Vika Pasaku parks Kocēnu novadā, Gaujas Stāvo krastu sajūtu parks Valmierā, kā arī meža apmācības centrs Pakalnieši Madonas novadā.

Par ģimenēm ar bērniem draudzīgām vietām cilvēki uzskata arī vairākas Latvijas pilsētas. Visbiežāk respondenti norādījuši, ka savu brīvo laiku labprāt pavada Siguldas pilsētā. Tāpat kā iepriekšējus gadus, arī šogad iedzīvotāji dod priekšroku atpūtai Rīgā, Salaspilī, Ventspilī, Kuldīgā un Jūrmalā. Turpretī pirmo reizi kā ģimenei draudzīgas pilsētas atzina Jelgavu, Talsus, Mērsragu un Kandavu.

Atgādinām, ka LM no 16.aprīļa līdz 19.maijam aicināja balsot par ģimenei draudzīgu atpūtas vietu. Anketā bija jānorāda atpūtas vietas nosaukums un atrašanās vieta, kā arī jānorāda būtiskākie kritēriji, kāpēc šī vieta šķiet piemērota ģimenes atpūtai. Tāpat LM aicināja īsi aprakstīt savas ģimenes pieredzi, norādot, kas atpūtas vietā paticis visvairāk.

Ģimenei draudzīgas atpūtas vietas ir tādas, kur ģimene var izklaidēties, aktīvi atpūsties vai baudīt kultūras pasākumus. Tāpat svarīgs priekšnosacījums: šajā vietā jābūt pietiekami plašam nodarbību (atrakciju) piedāvājumam dažādu vecumu bērniem. Ir būtiski, lai atpūtas vieta ir pieejama cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai invaliditāti.

LM uzskata, ka uz draudzīgumu ģimenēm norāda bērniem piemērota vide, proti, bērnu rotaļu vietas un tās ierīču drošība, gaiss bez tabakas dūmiem, aprīkojuma nodrošinājums maziem bērniem. Būtisks nosacījums ir pieejamība iespējami plašam apmeklētāju lokam, ko iespējams panākt ar saprātīgu cenu politiku, laipnu un bērniem draudzīgu apkalpošanu, īpaši bērniem un ģimenei paredzētiem pakalpojumiem.

LM konkursu rīkoja, lai pirms vasaras sezonas izzinātu sabiedrības viedokli par labākajiem atpūtas piedāvājumiem un ļautu ģimenēm ar bērniem dalīties pieredzē par atpūtas vietām, kurās, atpūšoties ar ģimeni un bērniem, ir jutušies patiesi labi.

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv