darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs sveic šogad jau trešo trīnīšu vecākus | 17.06.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis otrdien, 17.jūnijā, sveica šogad jau trešo trīnīšu vecākus. Ministrs maijā dzimušo meitiņu vecākiem vēlēja pacietību un entuziasmu bērnu audzināšanā.

"Maijs Latvijai nesis patiesu brīnumu - mēneša laikā trīs ģimenes piedzīvojušas trīskāršu laimi.  Bērna piedzimšana ģimenei ir nozīmīga dāvana, bet reizē arī rūpes. Trīnīšu vecākiem tā ir trīskārša laime, bet vienlaikus arī trīskārša atbildība. Valsts atbalsts sākotnēji ir vienreizējais pabalsts, lai atbalstītu vecākus praktisku jautājumu risināšanai. Trīs meitu vecākiem vēlēju izturību un pacietību, audzinot bērnu par labiem cilvēkiem, kuri dzīvos un strādās Latvijā.

Šogad noteikti var teikt - trīs lietas labas lietas. Tomēr es ceru, ka turpināsim piedzīvot šos brīnumus, kas Latvijai tik ļoti nepieciešami. Ir gandarījums, ka bērnu dzimstība kopumā ir palielinājusies un redzam pozitīvu tendenci. Tomēr jāturpina iesāktais darbs pie ģimeņu atbalsta sistēmas, kombinējot pabalstus ar pakalpojumu pieejamību, lai atbalstītu jaunās ģimenes un daudzbērnu ģimenes, kā arī sniegtu drošības sajūtu cilvēkiem, kuri plāno ģimenes pieaugumu," uzsver labklājības ministrs U.Augulis.

Atgādinām, ka šogad trešie trīnīši - trīs meitenes - piedzima 28.maijā, Rīgas Dzemdību namā, Karīnas un Olafa ģimenē. Valdība jau ir atbalstījusi trīnīšu vecākiem vienreizējā pabalsta piešķiršanu 8538 eiro apmērā. Minētais pabalsts tiek izmaksāts jau vairāk nekā 10 gadus, un pa šiem gadiem pabalsta apmērs ir audzis.

Pēdējos gados visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2011.gadā, kad trīnīši piedzima 5 ģimenēs. 2005. gadā trīnīši piedzima četrās ģimenēs, 2006. gadā trīnīši piedzima divās ģimenēs, 2007. gadā vienā ģimenē, 2008.gadā - trijās ģimenēs, 2009.gadā -  vienā ģimenē, 2010.gadā - vienā ģimenē, 2012.gadā - 3 ģimenēs, 2013.gadā - 1 ģimenē.

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv