darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Četru gadu laikā radošajās darbnīcās sevi pilnveidojuši vairāk nekā 5000 cilvēki | 03.07.2014.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 speciālistu rīkotajās radošajās darbnīcās no 2011. gada līdz 2014. gada pirmajai pusei savas prasmes un zināšanas papildinājuši un pilnveidojuši vairāk nekā 5000 bērni un pieaugušie, skolēni, vecāki, pedagogi, speciālisti, liecina Uzticības tālruņa apkopotā informācija.

"Katru gadu esam izvērtējuši aktuālākās tēmas bērniem un pusaudžiem, analizējot Uzticības tālrunī saņemtos zvanus. Tas ir ļāvis strādāt ar tām tēmām, kas pašiem bērniem ir visaktuālākās un par kurām ir svarīgi runāt - saskarsmes veicināšana, iecietība, interneta drošība un citas. Līdzīgi tas ir bijis arī ar radošajām darbnīcām pieaugušajiem," norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Radošās darbnīcas kā jaunu pakalpojumu VBTAI sāka piedāvāt 2011. gada martā, sākotnēji tās bija domātas bērniem un pusaudžiem. Tēma „Es savā jaunajā pasaulē" bija domāta 5.-6. klases skolēniem un tajās tika runāts par atbildības uzņemšanos par savu rīcību, apskatīta izpratnes veidošanās par pienākumiem skolā un mājās un attiecību veidošanas aspekti starp vienaudžiem un pieaugušajiem, kā arī veicinātas komunikāciju prasmes konfliktu risināšanā. Savukārt tēma „Kļūstam pieauguši un mācāmies veidot attiecības" bija domāta 7.-9. klašu skolēniem un tajā pusaudžiem palīdzēja apzināties savus resursus un vērtību sistēmu, izveidot savu jūtu un emociju pasaules karti, pilnveidot komunikāciju prasmes konfliktu risināšanā, kā arī saskatīt pozitīvo apkārtējā pasaulē.

Jau tā paša gada aprīlī lielā interese par radošajām darbnīcām lika organizēt pirmās radošās darbnīcas, kurās tika apmācīti šādu darbnīcu vadītāji, kas varētu rīkot nodarbības Latvijas reģionos. No nākamā gada radošās darbnīcas tika rīkotas arī pieaugušajiem - speciālistiem, pedagogiem, vecākiem u.tml.

Pavisam šajā laikā Uzticības tālruņa psihologi ir strādājuši ar 23 dažādām tēmām, organizējot kopumā 286 radošās darbnīcas, kurās piedalījušies 5077 cilvēki. Populārākās no tām bijušas Pozitīvā domāšana darbā un sadzīvē, Pozitīva komunikācija interneta vidē, Es savā jaunajā pasaulē, Kļūstam pieauguši un mācamies veidot attiecības, Bērna emocijas un audzināšana, Es internetā - mana atbildība u.c.

Lai iegūtu aktuālāko informāciju par radošajām darbnīcām, lūdzam sazināties ar VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktori Amandu Vēju, zvanot pa tālr. 67 359 147 vai rakstot amanda.veja@bti.gov.lv.

 

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv