Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pilnveidota valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanas kārtība | 29.07.2014.

Paredzēts, ka no 2015.gada 1.janvāra cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, būs iespēja saņemt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši nepieciešamo pensionēšanās vecumu.

Šobrīd valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja cilvēks nav nodarbināts (nav uzskatāms par darba ņēmēju vai pašnodarbināto) un par pieciem gadiem ir pārsniedzis pensijas vecumu. Tāpat to piešķir cilvēkiem, kuriem nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju invalīdiem) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību.

Atbilstoši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem 2013.gadā vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 557 cilvēki, vidējais piešķirtais pabalsta apmērs – 64,03 eiro.
Iepriekšminēto paredz otrdien, 29.jūlijā, valdībā apstiprinātie Labklājības ministrijas veiktie grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā. Minētie grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.


Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv