darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM sagatavojusi izmaiņas 1.aprīļa pensiju indeksācijas kārtībā | 20.02.2008.

20.02.2008. Pamatojoties uz Koalīcijas padomes lēmumu un labklājības ministres Ivetas Purnes uzdevumu, Labklājības ministrija  (LM) ir sagatavojusi grozījumus likumā par valsts pensijām, kas paredz mainīt 1.aprīļa pensiju indeksācijas kārtību.

Grozījumi paredz, ka 2008.gadā valsts pensijas, kuru apmērs šogad nepārsniedz 150 latus, tiks indeksētas 1.aprīlī, ņemot vērā patēriņa cenu pieaugumu, un 1.oktobrī, ņemot vērā gan patēriņa cenu pieaugumu, gan 50% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma.

Savukārt valsts pensijas, kuru apmērs pārsniedz 150 latus, bet nepārsniedz pieckāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu (225 latus), tiks indeksētas reizi gadā 1.oktobrī, ņemot vērā patēriņa cenu pieaugumu.

Lai īstenotu  šīs izmaiņas, valsts sociālās apdrošināšanas budžetā papildus ir  nepieciešami 4,9 milj. latu.

Sagatavotos grozījumus likumā par valsts pensijām LM iesniegs uz nākamo valdības sēdi 26. februārī kā Ministru kabinetu lietu. 

LM uzsver, ka  likuma grozījumus nepieciešams pieņemt tuvāko divu nedēļu laikā, lai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra varētu nodrošināt 1.aprīļa valsts pensiju indeksāciju atbilstoši jaunajai kārtībai, jo tas saistīts ar izmaiņu veikšanu gan indeksācijas programmā, gan programmās, kuras turpmāk aprēķinās pensijas apmēru.

Atgādinām, ka atbilstoši esošai likumdošanai 1.aprīlī tiek indeksētas pensijas, kas nepārsniedz  trīskāršu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu  - 135 latus, ņemot vērā patēriņa cenu pieaugumu.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Bērziņa,LM Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv