Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs Zinību dienā Jelgavā sveiks jaunos studentus | 29.08.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis pirmdien, 1.septembrī, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), Jelgavas pils pagalmā plkst.9.00 Imatrikulācijas aktā sveiks jaunos studentus. Šajā mācību gadā LLU atklāts pirmais pilī ierīkotais lifts cilvēkiem ar invaliditāti, sekmējot vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

"Latvijas Lauksaimniecības universitāte atrodas kultūrvēsturiskajā Jelgavas pilī un kā zināms dažkārt vides pieejamības prasību nodrošināšana šādos objektos nereti ir sarežģīts jautājums. Tāpēc esmu gandarīts, ka universitāte ir radusi iespēju veicināt pils pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, ierīkojot tam atbilstošu liftu, pielāgojot kāpņu margas, uzbrauktuves un labierīcības. Plānots veikt arī dažādus citus pasākumus vides pieejamības nodrošināšanai, kas ir būtisks solis cilvēku ar invaliditāti iekļaušanai studiju procesā un līdz ar to arī darba tirgū," uzsver U.Augulis.

Vienlaikus labklājības ministrs atzinīgi vērtē LLU aktīvo virzību uz E - studiju attīstīšanu, sekmējot studiju pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām un citiem cilvēkiem, kuri vēlas papildināt savas zināšanas arī ārpus augstskolas telpām. U.Augulis norāda, ka "LLU ir pieejams ļoti plašs studiju programmu klāsts, turklāt arī tādi mācību kursi, kuri ir unikāli un pieejami tikai šajā universitātē. Tāpēc jauno tehnoloģiju attīstīšana un virtuālo studiju pieejamības nodrošināšana ir nozīmīgs ieguldījums cilvēku profesionālo zināšanu celšanā un nodarbinātības veicināšanā."

Pēc svinīgajām uzrunām un studentu sveikšanas, ministrs kopā ar studentiem dosies tā dēvētajā Akadēmiskajā ceļā, kuru papildinās 30x30 cm lielā akmens plāksne ar vēstījumu universitātes nākamajām paaudzēm.

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv