darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs Zinību dienā sveiks SIVA koledžas un Jūrmalas profesionālās vidusskolas skolēnus | 29.08.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis pirmdien, 1.septembrī, plkst.11.00 Zinību dienā ar jauna mācību gada uzsākšanu sveiks Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) koledžas un Jūrmalas profesionālās vidusskolas skolēnus un studentus.

"SIVA ir nozīmīga vieta un loma vidējās profesionālās izglītības un arodizglītības sistēmā, kas nodrošina cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu izglītībā un darba tirgū jebkurā vecuma posmā. Jau tuvākajā laikā skolas piedāvāto programmu klāsts varētu kļūt vēl plašāks un piemērotāks arī cilvēkiem ar smagākiem garīgās attīstības traucējumiem.

Esmu pārliecināts, ka SIVA skola ir unikāla, jo cilvēkiem ar invaliditāti ar valsts atbalstu bezmaksas ir iespēja apgūt dažādas mācību programmas, vienlaikus saņemot ārstu, psihologu, ergoterapeitu, surdotulka un citu speciālistu palīdzību. Tāpat skolēniem ir nodrošināta bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un autovadīšanas apmācība. Turklāt pēc studiju pabeigšanas absolventiem ir iesēja strādāt valsts subsidētajās darba vietās," uzsver U.Augulis.

Mācības dažādās izglītības programmās skolā un koledžā no jauna uzsāks un turpinās vairāk nekā 350 izglītojamie. Studijas Koledžā pirmajā kursā uzsāks studenti piecās izglītības programmās - grāmatvedība un nodokļi, cilvēku resursu vadība, informācijas tehnoloģijas, mārketings un tirdzniecība, kā arī surdotulki. Savukārt Jūrmalas profesionālajā vidusskolā četrās izglītības programmās - informācijas ievadīšanas operators, grāmatvedība - uzskaitvedis, datorsistēmu tehniķis un apdrukas tehnoloģijas.

Pirms mācību uzsākšanas SIVA Koledžā vai Jūrmalas profesionālajā vidusskolā cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti jāveic profesionālās piemērotības noteikšana.

Svinīgā skolēnu un studentu sveikšana notiks Slokas ielā 68, Jūrmalā, SIVA Koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā.

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv