darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Ministru prezidente un labklājības ministrs apmeklēs Sociālās integrācijas valsts aģentūru | 18.09.2014.

Labklājības ministrs Uldis Augulis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma piektdien, 19.septembrī, plkst.11.00 apmeklēs Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA) Jūrmalā.

Vizītes laikā plānots iepazīties ar SIVA ikdienas darbu, tai skaitā ar sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas vietu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, Nacionālo bruņoto spēku karavīriem un citām grupām, kurām pakalpojums piešķirts par valsts budžeta līdzekļiem.

SIVA cilvēkiem ar invaliditāti un cilvēkiem ar prognozējamo invaliditāti sniedz profesionālās un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, veicinot veselības uzlabošanu vai nostiprināšanu, sekmējot dzīves kvalitātes paaugstināšanu un iekļaušanos darba tirgū.

Ar Eiropas Savienības fondu atbalstu SIVA ir veikta nozīmīga rekonstrukcija, pilnībā pielāgojot ēku un tās telpas cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat ir modernizētas tehnoloģijas un nodrošināti mūsdienīgi rehabilitācijas pakalpojumi gan cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti, gan cilvēkiem ar invaliditāti. Iestāde nodrošina plašu profesionālu speciālistu pakalpojumu klāstu - ārsta, psihologa, ergoterapeita,  fizioterapeita u.c. konsultācijas. SIVA ir pieejams baseins un daudzveidīgas ārstnieciskās procedūras, kā arī dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Savukārt SIVA Koledžai un Jūrmalas profesionālajai vidusskolai ir nozīmīga vieta un loma vidējās profesionālās izglītības,arodizglītības un 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības sistēmā, kas nodrošina cilvēku ar invaliditāti darbspējīgā vecumā iekļaušanu izglītībā un darba tirgū. Jau tuvākajā laikā skolas piedāvāto programmu klāsts varētu kļūt vēl plašāks un piemērotāks arī cilvēkiem ar smagākām veselības problēmām.

SIVA izglītības iestādes ir unikālas, jo cilvēkiem ar invaliditāti ar valsts atbalstu bezmaksas ir iespēja apgūt dažādas mācību programmas, vienlaikus saņemot ārstu, psihologu, ergoterapeitu, surdotulka un citu speciālistu palīdzību. Tāpat skolas audzēkņiem un studentiem ir nodrošināta bezmaksas dzīvošana dienesta viesnīcā un autovadīšanas apmācība. Turklāt pēc studiju pabeigšanas absolventiem ir iespēja strādāt valsts subsidētajās darba vietās.

SIVA rehabilitācijas centrs atrodas Dubultu prospektā 71, Jūrmalā, savukārt koledža un vidusskola - Slokas ielā 68, Jūrmalā

 

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule

labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

T. 67021665, 26519920

Liene.Uzule@lm.gov.lv