Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ministru prezidente vērtē sociālās rehabilitācijas pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti | 19.09.2014.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma un labklājības ministrs Uldis Augulis piektdien, 19.septembrī, viesojās Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) un iepazinās ar iestādes ikdienas darbu, tai skaitā sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas vietu Zolitūdes traģēdijā cietušajiem, cilvēkiem ar invaliditāti un citām grupām, kurām pakalpojums piešķirts par valsts budžeta līdzekļiem.

L.Straujuma pauda atzinību par SIVA paveikto darbu un sniegtajiem profesionālās un sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem, nodrošinot iespēju cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti un cilvēkiem ar invaliditāti uzlabot dzīves kvalitāti, kā arī sekmējot viņu iekļaušanos darba tirgū. Vizītes laikā klātesošie bija vienisprātis, ka paralēli pakalpojumu sniegšanai aktīvāk jāuzrunā arī darba devēji, veicinot viņu izpratni par iespējām integrēt cilvēkus ar invaliditāti darba tirgū. Vienlaikus L.Straujuma pauda gandarījumu par iestādes darbinieku paveikto Zolitūdes traģēdijā cietušo, viņu tuvinieku, kā arī ugunsdzēsēju un ātrās palīdzības sniedzēju rehabilitācijā.

Vizītes laikā arī labklājības ministrs U.Augulis uzsvēra SIVA kā vienota pakalpojumu sniegšanas kompleksa nozīmību cilvēku ar prognozējamu invaliditāti darbaspēju saglabāšanā. “Šis ir patiesi vēsturisks brīdis, jo pirmo reizi SIVA apmeklē kāds no Ministru prezidentiem, klātienē novērtējot iestādes darbu un sniegto pakalpojumu specifiku.

SIVA ir unikāls un moderns komplekss, kādam ne Latvijā, ne kaimiņvalstīs nelīdzinās neviens cits. Tieši šeit cilvēki ar invaliditāti, kā arī citas sabiedrības grupas, kam tas nepieciešams, par valsts līdzekļiem saņem gan profesionālo, gan sociālo rehabilitāciju vienkopus. Ar valdības vadītāju esam vienisprātis, ka SIVA ir jāturpina strādāt kā vienotam profesionālās un sociālās rehabilitācijas kompleksam, sniedzot cilvēkiem inovatīvus pakalpojumus viņu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tāpēc jāturpina attīstīt iestādes sniegto pakalpojumu daudzveidību un to saņemšanas iespējas pēc iespējas plašākam cilvēku lokam,” pārliecināts U.Augulis.

"Šodien ir gandarījums iepazīstināt Ministru kabineta amatpersonas ar aģentūru, kurā ik dienu profesionāla speciālistu komanda,  izmantojot mūsdienīgu aprīkojumu un piedāvājot daudzveidīgus rehabilitācijas un ārstniecības pakalpojumus, nodrošina nozīmīgu atbalstu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņēmējiem dzīves kvalitātes uzlabošanai. Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus gada laikā par valsts budžeta līdzekļiem saņem vairāk nekā 3100 klienti, šogad arī 470 Zolitūdes traģēdijā cietušie.

Tomēr rindas sociālo pakalpojumu saņemšanai pieaug ar katru gadu. Šī gada septembrī rindā ir jau vairāk nekā 8500 personas. Ja būtu iespēja piešķirt papildus finansējumu no valsts budžeta līdzekļiem, jau 2015.gadā aģentūra spētu samazināt rindā gaidīšanas ilgumu un sniegt pakalpojumu lielākam personu skaitam, " atzīst SIVA direktore Ilona Jurševska.

Ar Eiropas Savienības fondu atbalstu SIVA ir veikta nozīmīga rekonstrukcija, pilnībā pielāgojot ēku un tās telpas cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat ir modernizētas tehnoloģijas un nodrošināti mūsdienīgi rehabilitācijas pakalpojumi gan cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti, gan cilvēkiem ar invaliditāti. Iestāde nodrošina plašu profesionālu speciālistu pakalpojumu klāstu – ārsta, psihologa, ergoterapeita, fizioterapeita u.c. konsultācijas. SIVA ir pieejams baseins un daudzveidīgas ārstnieciskās procedūras, kā arī dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Savukārt SIVA Koledžai un Jūrmalas profesionālajai vidusskolai ir nozīmīga vieta un loma vidējās profesionālās izglītības,arodizglītības un 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības sistēmā, kas nodrošina cilvēku ar invaliditāti darbspējīgā vecumā iekļaušanu izglītībā un darba tirgū. Jau tuvākajā laikā skolas piedāvāto programmu klāsts varētu kļūt vēl plašāks un piemērotāks arī cilvēkiem ar smagākām veselības problēmām.

SIVA rehabilitācijas centrs atrodas Dubultu prospektā 71, Jūrmalā, savukārt koledža un vidusskola – Slokas ielā 68, Jūrmalā


Informāciju sagatavoja:
Liene Užule
labklājības ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
T. 67021665, 26519920
Liene.Uzule@lm.gov.lv