darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Mazinās administratīvo slogu darba devējiem | 23.09.2014.

Turpmāk darba devējiem Valsts ieņēmumu dienestā (VID) nebūs jāsniedz ziņas tajos gadījumos, kad darbiniekam mainās apdrošināšanas veidi, kuriem viņš tiek apdrošināts, t.i., mainās piemērojamā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme. Tādējādi mazināsies administratīvais slogs darba devējiem, skaidro Labklājības ministrija (LM).

Iepriekšminēto paredz otrdien, 23.septembrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta Noteikumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Turpmāk darba devējiem, kuri maksā mikrouzņēmuma nodokli, VID nebūs jānorāda darbinieku profesiju kodi. Līdz šim darba devējiem, kuri maksā mikrouzņēmuma nodokli, pieņemot darbinieku darbā, bija jāsniedz ziņas VID un jānorāda arī darbinieka profesijas kods, kā arī, ja darbiniekam mainās profesija, tad attiecīgi jaunā darbinieka profesija arī jāpaziņo VID.

Vienlaikus darba devējam, kurš maksā mikrouzņēmumu nodokli, nebūs jāsniedz VID informācija par darba ņēmēja statusa iegūšanu par mikrouzņēmumu īpašniekiem, valdes locekļiem un prokūristiem.

Tāpat darba devējiem turpmāk VID būs jāsniedz ziņas par darba ņēmēju, kuram ir piešķirts vai beidzies atvaļinājums kā bērna tēvam sakarā ar bērna piedzimšanu. Tādejādi Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras rīcībā būs iepriekš minētā informācija un tēvam vairs nevajadzēs iesniegt darba devēja rakstisku apstiprinājumu par atrašanos atvaļinājumā sakarā ar bērna piedzimšanu.

Iepriekš minētie grozījumi būs spēkā no 2015.gada 1.jūnija.

Atgādinām, ka katru darba ņēmēju, kurš ieguvis, mainījis vai zaudējis darba ņēmēja statusu, darba devējs reģistrē VID pēc darba devēja reģistrācijas vietas.

Atkarībā no tā, kādiem valsts sociālās apdrošināšanas veidiem darba ņēmējs ir obligāti sociāli apdrošināms, ir noteikta valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likme.

2013.gada decembrī bija 78 352 darba devēji, kuri sniedza darba devēja ziņojumus. 2014.gada februārī 33 305 cilvēki bija mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji. 2013.gadā 8785 cilvēkiem bija piešķirts paternitātes pabalsts.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.