darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno precizēt nosacījumus atsevišķu bezdarbnieku grupu iesaistei pasākumos | 06.11.2014.

Labklājības ministrija (LM) plāno pilnveidot bezdarbnieka un darba meklētāja statusa iegūšanas nosacījumus, kā arī iesaistes nosacījumus atsevišķos aktīvajos nodarbinātības un preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos.

Iepriekšminēto paredz Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā. Tie ceturtdien, 6.novembrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Likumprojekts vēl jāsaskaņo ar ministrijām, jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

Paredzēts, ka turpmāk valsts un pašvaldību institūcijām (tai skaitā privātām kapitālsabiedrībām, kurās valsts vai pašvaldību daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50 procentus) būs pienākums reģistrēt Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču portālā atklātus konkursus uz brīvajām darbavietām. Šāda rīcība nepieciešama, lai nodrošinātu efektīvāku valsts atbalstu bezdarba gadījumā un NVA datu bāzēs vienkopus būtu pieejama informācija par publiskajā sektorā pieejamajām brīvajām darbavietām.

Savukārt, lai nodrošinātu mērķētāku atbalstu (noteiktu piemērotāko mērķa grupu) un pamatprasmju, iemaņu un pieredzes iegūšanu tiem skolēniem, kuriem aktuāli profesijas izvēles un izglītības ieguves jautājumi, plānots, ka nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā varēs iesaistīties skolēni vecumā no 15 gadiem, iepriekšējo 13 gadu vietā.

Turpmāk bezdarbnieka statusu būs tiesības saņemt tikai tiem cilvēkiem, kuri ir izpildījuši pienākumu un deklarējuši savu dzīvesvietu. Minētā prasība attieksies arī uz tiem cilvēkiem, kuri ir saņēmuši uzturēšanās atļaujas. Šobrīd praksē bezdarbnieka statusu var iegūt cilvēki, kuri ir saņēmuši uzturēšanās atļaujas, bet nav deklarējuši savu dzīvesvietu Latvijā. Tas attiecīgi NVA nereti rada problēmas sazināties ar bezdarbnieku.

Tāpat minētie grozījumi paredz, ka reģionālās mobilitātes veicināšanas pasākumā turpmāk cilvēki varēs piedalīties neatkarīgi no tā, vai strādā pie darba devēja publiskajā vai privātajā sektorā. Šobrīd atbalstu reģionālajai mobilitātei var saņemt tikai komersantu nodarbinātie darbinieki.

Ar likumprojektu var iepazīties LM interneta vietnē sadaļā Aktuāli - LM dokumentu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

2014.gada 30.septembrī NVA uzskaitē bija 79104 bezdarbnieki un 223 darba meklētāji.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.