Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
No 2015.gada pabalstu cilvēkiem ar I grupas redzes invaliditāti maksās no valsts budžeta | 10.11.2014.

No 2015.gada 1.janvāra pabalstu par asistenta izmantošanu cilvēkiem ar I grupas redzes invaliditāti maksās no valsts nevis no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, informē Labklājības ministrija (LM).

Iepriekšminēto paredz pirmdien, 10.novembrī, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta Noteikumi par pabalstu par asistenta izmantošanu personām ar I grupas redzes invaliditāti.

Turpmāk minēto pabalstu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Pabalstu izmaksās 1 reizi mēnesī par iepriekšējo mēnesi, saglabājot esošo pabalsta izmaksas kārtību. Pabalsta apmērs būs līdzšinējā apmērā, proti, 17,07 eiro nedēļā. 2015.gadā pabalstu izmaksai nepieciešami 1,78 milj. eiro.

Tiem cilvēkiem, kuriem Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) pabalsts būs piešķirts līdz 2014.gada 31.decembrim, pabalstu turpinās izmaksāt VSAA, tādejādi nodrošinot esošajiem pabalstu saņēmējiem izmaksu nepārtrauktību.

Atgādinām, ka kopš 2011.gada 1.janvāra pabalstu piešķir un izmaksā NVA. Pabalstu var saņemt cilvēki ar I grupas redzes invaliditāti, kuri nesaņem asistenta pakalpojumu pašvaldībā pilnā apjomā vai valsts pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana. Pabalstu nav tiesības saņemt cilvēkiem, kuri atrodas ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā, stacionārā ārstniecības iestādē stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai vai ieslodzījuma vietā.

2014.gadā pabalstu izmaksā no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Vidēji gadā tie ir 1883 pabalsta saņēmēji. Pēc LM prognozēm 2015.gadā pabalsta saņēmēju skaits varētu palielināties par 94 cilvēkiem jeb 5%, sasniedzot 1977 cilvēkus vidēji gadā.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv