Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Boksa zvaigzne M.Briedis – vēstnieks cīņā ar vardarbību pret sievietēm | 11.12.2014.

Latvijas profesionālā boksa talants - Mairis Briedis ir sabiedrībā izvēlēts vēstnieks par vardarbības pret sievietēm izskaušanu, kas turpmāk šo vēsti nesīs Latvijā un Eiropas Savienībā. Tas kļuva zināms, noslēdzoties Labklājības ministrijas rīkotajam balsojumam par Baltās lentītes vēstnieka titulu.

Balsojuma laureāts Mairis Briedis skaidro savu motivāciju uzrunāt vīriešus un sabiedrību: „Sievietes mūsu, vīriešu, dzīvēs ir lielākais atbalsts. Ne velti tautā saka, ka vīrieti veiksmīgu dara viņa sieviete. Ir tik daudz dažādu ikdienas lietu un situāciju, kurās sievietes piepilda mūsu dzīves, ka to visu nemaz nav iespējams uzskaitīt. Mums, vīriešiem, viņas ir jāciena un jāmīl, vardarbība pret sievieti nav vīriešu cienīga rīcība, bet gan vīrieša vājuma un gļēvuma pazīme. Tā ir nosodāma agresija, kuru pēc iespējas ātrāk ir jāizskauž no ģimenēm, no mājām. Esmu motivēts iesaistīties šajā kampaņā un dot savu artavu, lai kopā varam uzlabot viens otra dzīvi. Nāk Ziemassvētku laiks, kas nes līdzi teicienu, kurš arī vislabāk atspoguļo manu mērķi, iestājoties par sieviešu aizstāvību pret agresiju ģimenēs: miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts," uzsver M.Briedis.

Labklājības ministra Ulda Auguļa Baltās lentītes vēstnieka nominācijai izvirzīto kandidātu vidū bija sabiedrībā atpazīstami vīrieši - Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un TV seja Renārs Zeltiņš.  Balsojumā sabiedrības atbalstu saņēma visi trīs kandidāti. Ministrs uzskata, ka visi trīs nominanti ar savu darbu, viedokli un attieksmi pret sabiedrībai būtiskiem jautājumiem, uzrunā dažādas sociālās grupas, tādēļ būs gandarīts, ja viņi arī turpmāk aktīvi piedalīsies aktivitātēs, kas vērstas uz vardarbības pret sievieti izskaušanu.

Balsojuma mērķis bija ne vien izvēlēties vēstnieku, kurš pievienosies citu Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniekiem Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta pasākumos, bet arī aicināt pievērst uzmanību vardarbības pret sievietēm problemātikai un nepalikt vienaldzīgam uzskatot, ka tas ir tikai un vienīgi ģimenes jautājums.

Labklājības ministrs par balsojumu un vēstnieku izvēli: „Cilvēki pat neiedomājas, ka katra trešā sieviete, kuru satiekam, cieš no vardarbības. Pētījumi mums parāda, ka šis jautājums vairs nav tikai ģimenes iekšējā lieta. Var jautāt, kāpēc tieši vīriešiem būtu aktīvi jāiesaistās cīņā par vardarbības izskaušanu pret sievieti Atbilde ir skaidra - mums katram ir māte, meita, māsa, vecmāmiņa, kolēģe vai draudzene, par kuru drošību vēlamies būt pārliecināti. Jebkāda veida vardarbība no vīrieša puses, kas tādā veidā sievieti pazemo, liek justies nevērtīgai un necienīt sevi, ir gļēvulība un vājums. Ja līdz šim nereti vardarbība pret sievieti tiek uztverta kā sieviešu problēma, tad šodien šis uzsvars jāliek arī uz vīriešiem. Iespējams, tieši ieklausīšanās citu vīriešu viedoklī un pozitīvajā piemērā, ir solis pretim labākai sabiedrībai."

Tāpat savu attieksmi, atbalstot vardarbības novēršanu, demonstrējuši tādi sabiedrībā pazīstami vīrieši kā filosofs Vents Sīlis, portāla „Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins, mūziķis Goran Gora, žurnālists Jānis Geste un Latvijas hokeja leģenda Sandis Ozoliņš, kuri īsos videoklipos publiski aicina Latvijas vīriešus ievērot sieviešu tiesības uz dzīvi bez vardarbības.

Vardarbības pret sievieti izskaušanas dienas simbols ir baltā lentīte - kustība, kas visā pasaulē apvieno vīriešus, kuri iestājas pret vīriešu vardarbību pret sievietēm. Šī kustība jau vairāk kā 20 gadus ir pazīstama ne vien Eiropā, bet arī citviet pasaulē, tostarp Austrālijā, Kanādā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Eiropā lielākās kampaņas notiek Austrijā, Norvēģijā, Somijā, arī Lietuvā. 2006.gada septembrī pirmo reizi arī daudzi Latvijas vīrieši iesaistījās akcijā un piesprauda balto lentīti, lai paustu savu noliedzošo attieksmi pret vardarbību pret sievietēm.

Balsojums norisinājās portālā DELFI.lv no 25.novembra līdz 5.decembrim. Kopumā savu favorītu izvēlējās 1754 cilvēki. M.Briedis balsojumā ieguva 51,6% balsu. Plašāk ar rezultātiem var iepazīties šeit.

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv