Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM aicina uz preses konferenci par vardarbības pret sievieti mazināšanu | 07.01.2015.

Kādi jauni pasākumi tiks īstenoti vardarbības pret sievieti un vardarbības ģimenē izskaušanai? Kādas ir vardarbības pret sievieti tendences Latvijā un Eiropā? Kāds normatīvais regulējums ieviests, lai mazinātu vardarbību? Kā vardarbības pret sievietēm arvien pieaugoša izplatība ietekmē valsts un sabiedrības labklājību? Kuru Latvijā pazīstamu personu sabiedrība izvēlējās par Baltās lentītes vēstnieku?

Lai iegūtu atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, piektdien, 9.janvārī, plkst.11.00 Labklājības ministrijā notiks preses konference.

Pasākumā piedalīsies labklājības ministrs Uldis Augulis, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, kā arī sabiedrībā izvēlēts labās gribas vēstnieks cīņā ar vardarbību pret sievietēm, Eiropas gada cilvēks 2014, profesionālā boksa talants - Mairis Briedis.

Labklājības ministrijas apkopotie dati liecina, ka 2012.-2013.gadā dzīvesbiedri nogalinājuši vismaz piecas sievietes, vairāk nekā 100 sievietes tikušas sakropļotas, bet 80% no visiem reģistrētajiem gadījumiem vardarbība pret bērniem notiek ģimenē. Savukārt Eiropas Pamattiesību aģentūras veiktais pētījums Vardarbība pret sievietēm: ES mēroga apsekojums liecina, ka fizisku un/vai seksuālu vardarbību no esošā vai bijušā partnera savas dzīves laikā vidēji Eiropas Savienības dalībvalstīs piedzīvoja 22% sieviešu, turpretī Latvijā 32% sieviešu.

Preses konference notiks 3.stāva zālē, Rīgā, Skolas ielā 28.

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv