darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Profesiju klasifikatorā iekļaus jaunus profesiju nosaukumus | 27.01.2015.

Otrdien, 27.janvārī, valdība apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādātos grozījumus Profesiju klasifikatorā, kas veikti, ņemot vērā saņemtos priekšlikumus par nepieciešamajām izmaiņām tajā.

Profesiju klasifikatorā iekļaus jaunas darba tirgū esošās profesijas dažādās jomās, t.sk., materiālu ķīmijas tehniķis, ledus meistars, transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektors, tekstilprodukcijas apstrādes operators u.c. Saskaņā ar Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas, SIA Bobsleja un kamaniņu trases Sigulda, VAS Ceļu satiksmes drošības direkcijas un citu darba devēju priekšlikumiem. Profesiju klasifikatorā precizēti arī daži profesiju nosaukumi un likvidētas tehniskās kļūdas.

Vienlaikus Profesiju klasifikatoru papildinās ar piecu profesiju standartu projektiem, piemēram, sabiedrisko attiecību speciālists, inženierkomunikāciju būvdarbu vadītājs, arhīvists u.c. Tie saskaņoti ar Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomi.

Profesiju klasifikatora mērķis ir uzskaitīt profesiju sarakstu, profesijai atbilstošos pamatuzdevumus un kvalifikācijas pamatprasības, lai nodrošinātu valstī starptautiskai praksei atbilstošu darbaspēka uzskaiti un salīdzināšanu.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību.

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv