darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Purne: Bezdarbnieku apmācība tiks nodrošināta atbilstoši darba tirgus prasībām | 09.01.2008.

09.01.2008. Labklājības ministre Iveta Purne, šonedēļ tiekoties ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadību, vienojās par iespējamiem priekšlikumiem, kā pēc iespējas precīzāk varētu nodrošināt bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanu atbilstoši darba tirgus prasībām un darba devēju pieprasījumam.

„Esmu pārliecinājusies, ka Nodarbinātības valsts aģentūra ir nozīmīgs spēlētājs darba tirgū, kas jau šobrīd aktīvi strādā, lai sabalansētu darba tirgus pieprasījumu ar piedāvājumu. Tomēr, kā jebkurā darbā, arī šajā, situācija vēl nav ideāla, tāpēc ir nepieciešami uzlabojumi. Manā skatījumā būtu jāturpina Nodarbinātības valsts aģentūras pozitīvās iestrādes, pārkvalificējot bezdarbniekus, un arī turpmāk cieši jāstrādā ar darba devējiem, lai apzinātu viņu vēlmes un atbilstoši darba devēju pieprasījumam sagatavotu bezdarbniekus ekonomikai aktuālās un pieprasītās profesijās", pēc tikšanās ar NVA uzsver labklājības  ministre.   

Viens no priekšlikumiem paredz NVA līdz š.g. februāra vidum veikt reprezentatīvu Latvijas darba devēju aptauju par nepieciešamajiem speciālistiem esošo vakanču aizpildīšanai. Balstoties uz šo aptauju, NVA sagatavos darba tirgus īstermiņa prognozes par speciālistu trūkumu darba devēju norādītajās profesijās un profesiju grupās.  

Tāpat, lai nodrošinātu precīzu bezdarbnieku apmācības programmas īstenošanu atbilstoši darba devēju pieprasījumam, tiks izveidots profesiju saraksts, kurās turpmāk nodrošināt bezdarbnieku profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas programmas. To plānots saskaņot ar Latvijas Darba devēju konfederāciju.

Regulāri aktualizējot darba tirgus īstermiņa prognozes un atbilstoši tām arī profesiju sarakstu, bezdarbnieki, darba meklētāji tiks iesaistīti profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas un kvalifikācijas paaugstināšanas programmās, tādējādi veicinot viņu spēju konkurēt darba tirgū.

Tikšanās laikā labklājības ministre ar NVA vadību arī vienojās, ka nepieciešams pastiprināt bezdarbnieku atbildību par izvēlēto apmācību programmu un paaugstinātu darbā iekārtošanos pēc apmācības. Tādēļ NVA turpmāk uzraudzīs, lai bezdarbnieka iesaistīšana apmācībās notiek pēc bezdarbnieka rakstiska apliecinājuma par gatavību uzsākt darbu konkrētā profesijā un attiecīga  darba devēja  saskaņojuma.

Šonedēļ labklājības ministre augstākminētos jautājumus pārrunāja gan ar NVA direktoru Ringoldu Beinaroviču, gan NVA filiāļu vadītājiem.

Atgādinām, ka labklājības ministre I.Purne 3.janvārī tiekoties ar Ministru prezidentu Ivaru Godmani, vienojās par neatliekamiem uzdevumiem labklājības jomā, kas veicami valdības darba pirmajās 100 dienās. Viens no tiem attiecas uz bezdarbnieku apmācību programmu nodrošināšanu atbilstoši darba tirgus prasībām.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore 67021632, 26497758,vineta.berzina@lm.gov.lv