Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pilnveidos statistikas datu uzskaiti par vardarbības veicējiem un cietušajiem | 03.02.2015.

Labklājības ministrija (LM) pilnveidos informācijas uzskaiti, apkopojot informāciju par nodrošināto sociālo rehabilitāciju no prettiesiskām darbībām cietušiem bērniem un pieaugušajiem. Tādējādi būs iespēja sagatavot precīzāku datu analīzi par vardarbības veicējiem un cietušajiem gan politikas plānošanas vajadzībām, gan starptautiskajām organizācijām.

Turpmāk informāciju par cietušajiem bērniem uzskaitīs, atšifrējot tos gadījumus, kad bērns cietis no vairākiem vardarbības veidiem jeb kombinētas vardarbības. Tāpat kā līdz šim uzskaitīs arī gadījumus, kad bērns cietis no emocionālas, fiziskas, seksuālas vardarbības un pamešanas novārtā.

Lai izdarītu pamatotus un gadu griezumā salīdzināmus secinājumus par vardarbību un vērtētu, kā tiek ieviesti jauni sociālās rehabilitācijas pakalpojumi, turpmāk uzskaitīs arī gadījumus, kad sociālā rehabilitācija nepieciešama pieaugušajiem - gan vardarbības veicējiem, gan cietušajiem. 

Iepriekšminēto paredz otrdien, 3.februārī, valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumu projektā Noteikumi par valsts statistikas pārskatiem sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības jomā.

Informācija par sociālo rehabilitāciju no prettiesiskām darbībām cietušajiem bērniem ir pieejama LM mājaslapā valsts statistikas pārskatu kopsavilkumos: http://www.lm.gov.lv/text/1382

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv