darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Apstiprinātas izmaiņas valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta piešķiršanā | 03.02.2015.

No 2017.gada 1.janvāra cilvēkiem, kuru apdrošināšanas stāžs ir mazāks nekā vecuma pensijai nepieciešamie 15 gadi, būs iespēja saņemt valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu jau no dienas, kad viņi būs sasnieguši nepieciešamo pensionēšanās vecumu, informē Labklājības ministrija.

Šobrīd valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja cilvēks par pieciem gadiem ir pārsniedzis vispārējo pensionēšanās vecumu. Tiesības uz valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu ir cilvēkam, kurš nav nodarbināts (nav uzskatāms par darba ņēmēju vai pašnodarbināto) un kuram nav tiesību saņemt valsts pensiju (izņemot apgādnieka zaudējuma pensiju cilvēkiem ar invaliditāti) vai apdrošināšanas atlīdzību sakarā ar nelaimes gadījumu darbā vai arodslimību.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 3.februārī, valdībā atbalstītais likumprojekts Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā. Tas vēl jāpieņem Saeimā.

Atbilstoši Valsts sociālas apdrošināšanas aģentūras statistikas datiem 2014.gadā vidēji mēnesī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu saņēma 545 cilvēki, kuri par pieciem gadiem ir pārsnieguši vispārējo pensionēšanās vecumu, vidējais piešķirtais pabalsta apmērs - 64,20 eiro.

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26100727, viktorija.buraka@lm.gov.lv