darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs sveic sociālos darbiniekus Vispasaules sociālā darba dienā | 17.03.2015.

Labklājības ministrs Uldis Augulis sveic visus sociālos darbiniekus Vispasaules sociālā darba dienā, novēlot viņiem izturību un pacietību, darot šo nereti grūto darbu.

„Sociālais darbs nenoliedzami ir psiholoģiski smags, tomēr ļoti nepieciešams darbs, jo tieši sociālais darbinieks ir galvenā uzticības persona un atbalsts grūtībās nonākušam cilvēkam. Ceru, ka šīs dienas atzīmēšana arī Latvijā pamazām izveidosies kā laba tradīcija, godinot sociālā darba nozīmību un lomu labākas dzīves vides veidošanā," pārliecināts labklājības ministrs Uldis Augulis.

Atgādinām, ka otrdien, 17.martā, Starptautiskā sociālo darbinieku federācija (The International Federation of Social Workers) atzīmē Vispasaules sociālā darba dienu. Tās mērķis ir pievērst uzmanību sociālā darba nepieciešamībai un ietekmei sabiedrības labklājības veidošanas procesā.

Vispasaules Sociālā darba dienas 2015. gada tēma "Veicināt cieņu un rūpes par cilvēkiem” attiecas uz otro pīlāru Sociālā darba un sociālās attīstības Globālajā programmā (http://ifsw.org/news/the-first-global-report-on-social-work-and-social-development-promoting-social-and-economic-equalities/).

Šī gada Vispasaules Sociālā darba dienas būtiskākā aktualitāte ir trīs tādu starptautisko organizāciju kā Starptautiskās sociālo darbinieku federācijas, Starptautiskās Sociālā darba skolu asociācijas un Sociālās labklājības Starptautiskās padomes apņemšanās strādāt kopā, lai ietekmētu starptautisko, reģionālo un vietējo politiku, valdības darbības un uzsvērtu sociālo darbinieku ikdienas darba vērtību un ieguldījumu visā pasaulē.
 
Kaut gan visā pasaulē marta trešajā otrdienā atzīmē Vispasaules sociālā darba dienu, Latvijā sociālie darbinieki jau tradicionāli tiek sumināti rudens pusē. Profesionālās identitātes un profesijas prestiža un uzticamības stiprināšanai sabiedrībā jau trešo gadu pēc kārtas notiks Labākā sociālā darbinieka Latvijā sveikšana, kuras ietvaros Labklājības ministrija un tās izveidota kompetenta žūrija pateiksies par darbu tiem sociālajiem darbiniekiem visā Latvijā, kuru ieguldījumu sabiedrības labklājības veicināšanā pamanījuši iedzīvotāji, kolēģi, un darbadevēji.

Atgādinām, ka 2013.gada nogalē apstiprināts politikas plānošanas dokuments Profesionāla sociālā darba attīstības pamatnostādnes 2014.-2020.gadam, kas paredz aktualizēt šādu pasākumu esamību. Dokumenta mērķis ir veicināt izpratni par sociālo darbu un paaugstināt tā prestižu sabiedrībā.  

 

 

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv