darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM padotības iestādes piedalīsies E-prasmju nedēļas 2015 aktivitātēs | 23.03.2015.

Labklājības ministrijas padotības institūcijas - Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), Valsts darba inspekcija (VDI), Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) - kā partneri iesaistījušās E-prasmju nedēļas 2015 norisē, piedāvājot virkni sabiedrībai noderīgu pasākumu un e-pakalpojumu.
 
NVA ir ikgadēji aktīvs E-prasmju nedēļas sadarbības partneris un arī šogad savās reģionālajās filiālēs rīkos pasākumus, apmeklētājiem stāstot par informācijas un komunikācijas tehnoloģijas prasmju nozīmi nodarbinātībā un cilvēka konkurētspējā darba tirgū, kā arī iepazīstinot ar NVA piedāvātajiem pakalpojumiem e-vidē. 16 NVA filiāles reģionos ir sagatavojušas pasākumu programmas dažādām mērķa grupām - gan bezdarbniekiem, gan darba meklētājiem, gan jauniešiem, gan citiem interesentiem. Plašāka informācija par NVA plānotajām aktivitātēm pieejama E-prasmju nedēļas pasākumu kalendārā saitē: http://eprasmes.lv/pasakumu-kalendars/, kā arī NVA publiskotajā informācijā: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=2&txt=3920&from=0.
 
VSAA Latvijas reģionos popularizēs iedzīvotājiem e-vidē pieejamos VSAA e-pakalpojumus.  Informatīvie pasākumi notiks Ilūkstes centrālajā bibliotēkā, Varakļānu un Aknīstes bibliotēkās, Dagdas, Pļaviņu, Ērgļu, Skrundas un Rojas novadu domēs un Jēkabpils pašvaldības Tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centrā, V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijā, NVA Ludzas filiālē. VSAA speciālisti pašvaldību, bibliotēku un mācību iestāžu darbiniekiem un citiem interesentiem skaidros un praktiski parādīs, kā, izmantojot VSAA e-pakalpojumus portālā www.Latvija.lv, iegūt interesējošo informāciju.
 
VDI piedāvā plašu e-pakalpojumu loku gan nodarbinātajiem, gan darba devējiem, gan sadarbības iestādēm. E-vidē ikviens iedzīvotājs un juridiska persona var iesniegt iesniegumu VDI un saņemt atbildi, nodarbinātās personas var saņemt VDI atzinumu par nodarbinātā veselības un drošības apdraudējuma faktu darbā, darba devēji e-vidē var iesniegt paziņojumu un sagatavoto izmeklēšanas aktu par notikušu nelaimes gadījumu darbā un saņemt VDI sagatavoto izmeklēšanas aktu, iesniegt paziņojumu VDI par novērstajiem pārkāpumiem, saņemt atļauju bērnu nodarbināšanai u.c. Plašāka informācija par VDI e-pakalpojumiem pieejama VDI interneta mājaslapā sadaļā Internetapkalpošanas centrs (http://www.vdi.gov.lv/lv/internetapkalposanas-centrs/internetapkalposanas-centrs/) un portālā www.Latvija.lv.
 
E-prasmju nedēļas 2015 mājaslapā ir pieejama VDI prezentācija, kas tika demonstrēta sadarbības partneru un kontaktpersonu koordinācijas informatīvajā seminārā „E-prasmju nedēļa 2015” 2015.gada 20.februārī (http://eprasmes.lv/wp-content/uploads/2015/03/4_VDI.pdf), kā arī informatīvs video materiāls par VDI e-pakalpojumiem.
 
VBTAI ir nodrošinājusi e-konsultāciju iespējas bērniem, pusaudžiem un jauniešiem, tai skaitā bērniem ar īpašām vajadzībām, piemēram, vājdzirdību. Bērni, kuri labprātāk izsaka savas domas un jūtas rakstiskā veidā, situācijās, kad nepieciešama psiholoģiska palīdzība vai atbalsts krīzes situācijā, rakstot e-vidē var saņemt bezmaksas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu e-pastā, spiežot šeit: e-konsultācija bērniem un pusaudžiem vai rakstot uz e-pasta adresi: uzticibaspasts116111@bti.gov.lv.
 
Bērniem un jauniešiem VBTAI interneta mājaslapā http://www.bti.gov.lv/ ir pieejama arī informācija par Bērnu un pusaudžu bezmaksas uzticības tālruņa 116111 pakalpojumu un informācija bērnu drošībai internetā: http://www.drossinternets.lv/page/53.
 
Tuvākajā laikā bērniem kļūs pieejama bezmaksas aplikācija jeb mobilā lietotne “Bērnu uzticības tālrunis 116111”, kas paredzēta bērniem un pusaudžiem psiholoģiskas palīdzības saņemšanai. Ar aplikācijas palīdzību bērni un pusaudži visu diennakti varēs bez maksas zvanīt uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni vai saņemt e-konsultāciju dažādās krīzes situācijās. Tāpat ar aplikācijas palīdzību var iegūt noderīgu informāciju gan par bērnu uzticības tālruni, bērnu tiesībām un pienākumiem, gan veidiem, kā sevi un citus pasargāt vardarbības gadījumos, un interneta drošību. Aplikācija sākotnēji būs pieejama Google Play, nedaudz vēlāk arī Apple Store, Windows Phone Store.
 
VDEĀVK klientiem nodrošina iespēju, neierodoties iestādē klātienē, sniegt un saņemt informāciju, izmantojot vienoto valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu www.Latvija.lv. Klienti, neierodoties VDEĀVK klātienē, var e-vidē pieteikties invaliditātes ekspertīzes veikšanai, saņemt informāciju par ekspertīzes veikšanai nepieciešamajiem un VDEĀVK iesniedzamajiem dokumentiem, elektroniski iesniegt iesniegumu invaliditātes ekspertīzes lēmuma apstrīdēšanai, kā arī sadaļā Mani dati VDEĀVK, neierodoties iestādē klātienē, piekļūt saviem invaliditātes ekspertīzes lēmumiem un atzinumiem, pārvaldīt savu informāciju, iestatīt uzstādījumus automātiskai informācijas saņemšanai par invaliditātes termiņa beigām vai invalīda apliecības derīguma termiņa beigām.
 
Vairāk informācijas par šiem un citiem VDEĀVK piedāvātajiem e-pakalpojumiem var iegūt iestādes mājaslapā sadaļā Pakalpojumi (saite: http://www.vdeavk.gov.lv/pakalpojumi/e-pakalpojumi/).
 
Detalizēta informācija par visiem pasākumiem, to norises vietu, laiku un organizētājiem pieejama E-prasmju nedēļas mājaslapā pasākumu kalendārā: http://eprasmes.lv.
 
E-prasmju nedēļa laikā no 23. līdz 29.martam notiek Eiropas Komisijas iniciatīvas kampaņu GetOnline Week 2015 un e-Skills for Jobs 2015 ietvaros. Latvijā E-prasmju nedēļa notiek jau sesto reizi, un to organizē Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), piesaistot plašu sadarbības partneru loku.
 
E-prasmju kampaņas galvenās mērķa grupas ir jaunieši, IKT nozares praktiķi un profesionāļi, IKT lietotāji, uzņēmēji un politikas veidotāji, uzņēmumi.
 
Kā katru gadu, "E-prasmju nedēļas" laikā darbosies arī skaitītājs, kas ļaus mērīt dalībnieku aktivitāti.
pic21757.jpg - 12.77 KB

 

 

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv