Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina nodot pārvaldīšanai valstij piederošās valsts kapitāla daļas | 03.09.2015.

Labklājības ministrija (LM) rosina nodot Privatizācijas aģentūrai pārvaldīšanai atlikušās valstij piederošās un valsts pensiju speciālajam budžetam nodotās valsts kapitāla daļas, kuru turētāja pašlaik ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA).

Plānots, ka (VSAA) rīcībā esošās akcijas līdz 2015.gada 31.decembrim nodos Privatizācijas aģentūrai, tādejādi nodrošinot efektīvāku valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto kapitālsabiedrību kapitāla daļu pārvaldīšanu, atsavināšanu, un lietderīgāk izmantotu VSAA administratīvos resursus. Lielākā daļa no valsts pensiju speciālajam budžetam nodotām valsts kapitāla daļām jau ir Privatizācijas aģentūras pārvaldījumā.

Attiecībā uz kapitāldaļu atsavināšanu paredzēts saglabāt līdzšinējo kārtību. Proti, kapitālsabiedrību kapitāla daļu sākotnējās vērtības noteikšanas kārtību un pārdošanas nosacījumus, tāpat kā līdz šim, apstiprinās Ministru kabinets. Valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto kapitāla daļu pārdošanas rezultātā iegūtos līdzekļus ieskaitīs valsts pensiju speciālajā budžetā.

Iepriekšminēto paredz ceturtdien, 3.septembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta rīkojuma projekts Par valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto akciju sabiedrības "Latvijas kuģniecība", akciju sabiedrības "Valmieras stikla šķiedra", akciju sabiedrības "Grindeks", akciju sabiedrības "Rīgas alus darītava "Vārpa"" un akciju sabiedrības "Liepājas metalurgs" valsts kapitāla daļu pārdošanu. Tas vēl ir jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdībā.

Pēc 2015.gada 1.jūlija VSAA turējumā valsts pensiju speciālajam budžetam nodotās valsts kapitāla daļas ir tikai tajās kapitālsabiedrībās, par kurām nav Ministru kabineta lēmuma par kapitāla daļu atsavināšanu. Tās ir:

- akciju sabiedrībā "Latvijas kuģniecība" 20 000 000 akcijas;

- akciju sabiedrībā "Valmieras stikla šķiedra" 425 609 akcijas;

- akciju sabiedrībā "Grindeks" 219 780 akcijas;

- akciju sabiedrībā "Liepājas metalurgs" 425 000 akcijas;

- akciju sabiedrībā "Rīgas alus darītava "Vārpa"" 284 akcijas.

Ar rīkojuma projektu iespējams iepazīties LM interneta vietnē sadaļā Aktuāli - LM Dokumentu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, Marika.kupce@lm.gov.lv