Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs piedalīsies Tēvu dienas festivālā | 04.09.2015.

Labklājības ministrs Uldis Augulis sestdien, 5.septembrī, Vērmanes dārzā piedalīsies Tēvu dienas festivālā „Nāc un piedalies", kuru par godu Tēva dienai organizē Latvijas vecāku organizācija „Mammamuntetiem.lv".

„Latvijā ir ļoti daudz gādīgu tēvu, kuri ikdienā sniedz saviem bērniem nepieciešamo atbalstu. Tāpēc arī tēvi ir pelnījuši pateicību, atzinīgus vārdus un īpašu dienu, kurā viņus godina visa ģimene un sabiedrība kopumā," uzsver labklājības ministrs U.Augulis.

Tēva dienas mērķis ir popularizēt ideju, ka vīrietim kā tēvam ir jābūt lepnam par savu ģimeni un bērniem. Vienlaikus tēviem svarīgi ir saņemt pateicību par ģimenei veltītajām nesavtīgajām rūpēm.

Atzīmējot Tēva dienu, svarīgi ir vērst uzmanību arī uz tēva pienākumiem un atbildību, kas saistīta ar bērna ienākšanu ģimenē un kļūšanu par vecāku. Mūsdienu sabiedrībā vīrieša loma ir mainījusies un tā mainās joprojām. Vīrieši ir ne tikai dzimtenes aizstāvji un galvenie ģimenes apgādnieki, kuriem ir jārūpējas par ģimenes labklājību, bet viņi arī prot un var patstāvīgi tikt galā ar tikpat svarīgiem dzīves uzdevumiem kā bērnu audzināšana, dažādiem mājas pienākumiem.

Valsts, piedzimstot bērnam, sniedz atbalstu arī tēviem. Lai jaunais tēvs varētu iesaistīties jaundzimušā bērna aprūpē, viņam ir iespēja līdz jaundzimušā divu mēnešu vecumam izmantot 10 dienu ilgu paternitātes atvaļinājumu, saņemot par šo laiku paternitātes pabalstu. Tāpat tēvi var doties arī bērna kopšanas atvaļinājumā, un saņemt vecāku pabalstu.

Festivālā aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, kā arī ikviens interesents. Plašāka informācija par festivālu ir pieejama www.tevadiena.lv vai http://www.mammamuntetiem.lv/articles/32822/teva-dienas-festivals-2015-jau-so-sestdien-svetku-programma/.

Atgādinām, ka kopš 2010.gada Latvijā Tēva dienu atzīmē septembra otrā svētdienā, jo šī diena, kā oficiāli atzīmējama iekļauta atceres un atzīmējamo dienu klāstā.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv