darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Aicinām žurnālistus uz preses konferenci par Pasaules Bankas pētījumu | 30.09.2015.

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Pasaules Banku (PB) aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci ceturtdien, 1. oktobrī, plkst. 9.15 „Islande Hotel” telpās (Ķīpsalā). Preses konferencē informēsim par PB veikto pētījumu “Aktīvās novecošanās izaicinājumi ilgākam darba mūžam Latvijā”, kas tiks izmantots Latvijas aktīvās novecošanās stratēģijas izstrādei.

Prese konferencē piedalīsies Pasaules Bankas vecākā ekonomiste Emīlija Sinota (Emily Sinnott) un ekonomiste Viktorija Levina (Victoria Levin), kā arī labklājības ministrs Uldis Augulis un LM Darba tirgus politikas departamenta direktora vietniece Ilze Zvīdriņa. Preses konferencē būs nodrošināts tulkojums latviešu/angļu/latviešu valodā.

Konferences video tiešraidi no plkst.10.00 varēs vērot Delfi.tv sadaļā un LM YouTube kanālā Youtube.com/labklajibasministrija.

PB veiktais pētījums ir nozīmīgs kā pamats Latvijas aktīvās novecošanās stratēģijas izstrādei, kura, ņemot vērā ievērojamās demogrāfiskās izmaiņas, veicinātu ilgāku un veselīgāku Latvijas iedzīvotāju darba mūžu. Ņemot vērā sabiedrības novecošanās tendences Eiropā, atbalsts ilgākam un labākam darba mūžam ir būtisks ne vien gados vecāko iedzīvotāju labklājības veicināšanai, bet arī valstu nākotnes izaugsmes iespējām.

Pētījumā ir analizēti Latvijas demogrāfiskie izaicinājumi, gados vecāko iedzīvotāju raksturojums, šķēršļi un stimuli ilgākam darba mūžam un veselīgai novecošanai, mūžizglītības jautājumi, kā arī sniegtas uz pierādījumiem balstītas rekomendācijas.

Pētījumu PB prezentēs konferences “Aktīvā novecošanās darba mūža pagarināšanai un uzlabošanai” ietvaros, kuras mērķis ir analizēt aktīvās novecošanās situāciju un izaicinājumus Eiropā, vēršot uzmanību uz nodarbinātības aspektiem, kā arī iepazīties ar valstu pieredzi attiecībā uz pielāgošanos mainīgajiem darba tirgus apstākļiem un efektīvu esošā darbaspēka potenciālā izmantošanu. Žurnālistiem ir iespēja piedalīties arī konferencē, kas sāksies plkst. 10.00 „Islande Hotel” telpās.

Konferencē galvenā uzmanība tiks vērsta uz publiskā sektora politiskajiem aspektiem, tomēr vienlaikus tiks analizēta arī privātā sektora nozīme aktīvās novecošanās veicināšanai.

Konference notiek ar Eiropas Savienības atbalstu LM īstenotā projekta „Latvijas visaptverošas aktīvās novecošanās stratēģijas izstrāde iedzīvotāju darba mūža pagarināšanai un uzlabošanai" ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja: Iveta Kancēna, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i. 67021615 iveta.kancena@lm.gov.lv