darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
R. Uzulnieks Luksemburgā diskutēs par nodarbinātības un sociālajiem jautājumiem | 02.10.2015.

Labklājības ministrijas (LM) parlamentārais sekretārs Reinis Uzulnieks pirmdien, 5. oktobrī, Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē.

Sanāksmē plānots pieņemt Luksemburgas prezidentūras sagatavotos Padomes secinājumus par pensiju pietiekamību un Padomes secinājumus par darba aizsardzību.  Šajās jomās tiek turpinātas Latvijas prezidentūras iniciatīvas.  Īpaši pozitīvi LM vērtē centienus savstarpēji saskaņot pensiju pietiekamības un pensiju sistēmas ilgtspējas jautājumus, lai, no vienas puses, pensionāriem būtu pietiekami ienākumi un, no otras puses, tiktu nodrošināta pensiju sistēmas finansiālā ilgtspēja.

Sanāksmes darba kārtībā ir ietverts arī priekšlikums direktīvai par dzimumu līdzsvaru uzņēmumu valdēs. Latvija neatbalstītu obligātu dzimumu kvotu noteikšanu direktīvā, tāpēc pozitīvi vērtējam diskusiju gaitā panākto elastību, ka dalībvalstis var izvēlēties līdzekļus direktīvas mērķa sasniegšanai.

Tāpat sanāksmē plānots formāli pieņemt jaunās nodarbinātības politiku vadlīnijas, par kurām vienošanās panākta jau Latvijas prezidentūras laikā. Līdztekus tam plānots, ka Eiropas Komisija sanāksmē prezentēs savu nesen publicēto priekšlikumu rekomendācijai par ilgstošo bezdarbnieku integrāciju darba tirgū.

Latvija kopumā atzinīgi vērtē priekšlikumu uzlabot ilgstošo bezdarbnieku integrāciju darba tirgū, ņemot vērā, ka daudzas ES dalībvalstis pašlaik saskaras ar ilgstošā bezdarba problēmu. LM īpaši atbalsta ieteikumā uzsvērto nepieciešamību nodrošināt atbalsta pasākumus, kas balstītos uz ilgstošā bezdarbnieka individuālajām vajadzībām, kas atbilst arī Latvijas pieejai turpmākā darbā ar ilgstošiem bezdarbniekiem.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Kancēna, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021615, iveta.kancena@lm.gov.lv