darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM aicina uz pasākumiem vardarbības izskaušanai pret sievietēm | 10.11.2015.

Labklājības ministrija (LM), sagaidot 25. novembri, ko visā pasaulē atzīmē kā ANO Starptautisko dienu vardarbības izskaušanai pret sievieti, aicina speciālistus uz vairākiem izglītojošiem pasākumiem.

11. novembrī Šerila Tomasa (Cheryl A. Thomas), advokāte un cilvēktiesību aktīviste no ASV, vadīs semināru tiem speciālistiem, kuri praksē saskaras ar vardarbības ģimenē gadījumiem, pieņem lēmumus par nošķiršanu vai par pagaidu aizsardzību pret vardarbību. Šis seminārs dos iespēju pārrunāt sarežģītas situācijas, kuras risinot, Latvijas speciālistiem vēl var nebūt pietiekamas pieredzes. Seminārs no plkst. 14.00 līdz 17.00 notiks LM 6. stāva zālē.

26. novembrī LM, Ziemeļu Ministru Padome, Somijas vēstniecība Latvijā un Iekšlietu ministrija (IeM) sadarbībā ar „Resursu centru sievietēm „Marta"" organizēs konferenci „Brīva un droša dzīve". Tajā plānots debatēt par starpinstitucionālu sadarbību, strādājot ar vardarbības gadījumiem ģimenē. Pieredzē dalīsies eksperti no Somijas, Dānijas, Norvēģijas un Latvijas. Konference notiks IeM zālē.

27. novembrī LM 6. stāva zālē Ingera Brita Line (Inger Brit Line) un Britta Tranholma Hansena (Britta Tranholm Hansen), speciālistes no Norvēģijas, kuras strādā ar vardarbību veikušiem cilvēkiem, vadīs darbnīcu, prezentējot programmu „Alternatīva vardarbībai". Šīs programmas īstenošana 1987. gadā uzsākta Eiropas pirmajā centrā darbam ar vīriešiem, kas izturas vardarbīgi pret partnerēm. Patlaban programmu izmanto rehabilitācijas darbam ar vīriešiem un sievietēm, kas ir vardarbīgi pret partneri (arī bērniem), un rehabilitācijas darbam ar cietušajiem no ģimenē notikušas vardarbības.

Vardarbība pret sievietēm Latvijā joprojām ir aktuāla tēma. ES Pamattiesību aģentūras 2014. gadā publicētajos pētījuma „Vardarbība pret sievietēm: ES mēroga apsekojums" rezultātos noskaidroti satraucoši dati: Latvijā, salīdzinot ar Eiropas rādītājiem, vardarbības līmenis pret sievietēm ģimenēs ir augstāks.

Pētījumā iegūtie dati liecina, ka fizisku un/vai seksuālu vardarbību no esošā vai bijušā partnera savas dzīves laikā vidēji ES dalībvalstīs piedzīvojuši 22% sieviešu, turpretī Latvijā - 32% sieviešu, kas atbilst 270 tūkstošiem sieviešu vecumā no 15 līdz 75 gadiem. Tātad katru dienu Latvijā no partnera vardarbības vidēji cieš 115 sievietes, pat pieņemot, ka gada laikā pret katru bijis vērsts tikai viens vardarbības akts.

Tāpat Latvijā ir Eiropā augtākais psiholoģiskās vardarbības rādītājs pret sievietēm ģimenēs. No esošā vai bijušā partnera psiholoģiskas vardarbības savas dzīves laikā Latvijā cietuši 60% sieviešu vai aptuveni 505 tūkstoši Latvijas sieviešu. Savukārt vidēji Eiropā no partnera psiholoģiskas vardarbības cieta 32% sieviešu, tai skaitā 5% cieta no ekonomiskās vardarbības.

 

 

 

 

Plašāku informāciju par novembrī plānotajiem pasākumiem, kā arī par iespēju tiem pieteikties, lūdzu, skatiet šeit: http://www.lm.gov.lv/news/id/6816.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brīvmane, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, zane.brivmane@lm.gov.lv