darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM vērienīgā koncertuzvedumā godinās Latvijas seniorus | 25.11.2015.

Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Rīgas domi ceturtdien, 26. novembrī, plkst. 16.00 kultūras pilī „Ziemeļblāzma” rīkos vērienīgu koncertuzvedumu „Ziemeļblāzmas romance”. Dalība pasākumā senioriem ir par brīvu, LM aicina ikvienu baudīt kvalitatīvus priekšnesumus.

Koncertuzvedums iecerēts kā dāvinājums senioriem. Tajā caur novadu tradīcijām, dziesmām un dejām izdzīvosim spilgtus cilvēku likteņstāstus, kas pārstāv mūsu senioru paaudzi. Tie ir Latvijas stāsti par mūsu vecmāmiņām un vectētiņiem, viņu mīlestību un dzīvi. Stāsti par cilvēku likteņiem, spēcīgām dzimtām, godājamu darba tikumu, grūtību nenomāktu dzīvesprieku.

Labklājības ministrs Uldis Augulis uzsver: „Seniori vienmēr ir liela bagātība savām ģimenēm un jaunākajām paaudzēm. Daudzi savā pieredzē un zināšanās dalās ar mazbērniem, nodod tradīcijas, dzimtas godus un vērtības nākamajām paaudzēm un veidojot stabilu nākotnes pamatu. Tieši jūsu rūpes un atbalsts sniedz prieku un ticību tuviniekiem.

Adventa laikā, kad gaidām Ziemassvētkus, vēlos senioriem vēlēt veselību, izturību un možu garu ik dienu! Uzņemiet ciemos savus bērnus, mazbērnus, tuviniekus. Dalieties savos priekos un bēdās ar draugiem! Sniedziet savas zināšanas līdzcilvēkiem, apmeklējiet kādu jauku pasākumu vai dodieties ciemos, kur jūs vienmēr sagaidīs ar smaidu. Rodiet sev prieku mazos un sirsnīgos mirkļos,” aicina ministrs.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs norāda: „Mūsu Latviju, kurā tagad dzīvojam, lielā mērā veidoja seniori - skoloja jaunatni, ārstēja cilvēkus, sargāja un saglabāja savu kultūru un tradīcijas. Daudzi seniori joprojām aktīvi darbojas un iesaistās sabiedriskās dzīves norisēs. Viņiem ir savs, dzīves pieredzē balstīts viedoklis, kurā der ieklausīties. Paldies par jūsu darba mūžu!  No visas sirds senioriem novēlu stipru veselību, možu garu  un dzīvesprieku!”

Koncertuzvedumā piedalīsies gan kori, gan tautas deju kolektīvi, gan citi mākslinieki. Tāpat klausītājus priecēs Nacionālās operas balss - soliste Kristīne Gailīte un Latvijas Operetes fonda solists Nauris Indzeris. Pēc koncerta seniorus uz dejām aicinās „Hāgenskalna muzikanti”.

Kopumā koncertuzvedumu noskatīsies vairāki simti seniori no visas Latvijas. Viņu skaitā aicināti piedalīties LM Senioru dienas raidījuma „Pamats nākotnei” video sižetu varoņi: pozitīvie Terēzijas Mackares vadītās biedrības „Rīgas Aktīvo senioru alianse” biedri, Mihalina un Juris Cakuli no „Aglonas Alpiem”, inženieris un enerģētiķis Harijs Jaunzems no Ķeguma novada.

Tāpat uz koncertuzvedumu „Ziemeļblāzmā” aicināta Alsungas „Gāču” mājas saimniece, „Suitu sievu” dalībniece Lidija Jansone, kā arī dižais simtgadnieks no Tukuma novada Milzkalnes Jānis Jansons. Raidījumu „Pamats nākotnei” ikviens interesents var noskatīties LM Youtube kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=lH6uykp6UKs

Koncertuzveduma galvenais virsdiriģents ir Ints Teterovskis, bet deju kolektīvu virsvadītāja - horeogrāfe Nadīna Neimane-Gardoviča. Vakara vadītāji - Velta Puriņa un aktieris Zigurds Neimanis, koncerta idejas autori - Andrejs Filipovs un Ints Teterovskis.

Koncertuzveduma ierakstu TV skatītāji varēs vērot sestdien, 28. novembrī, plkst. 13.00 TV kanālā „Rīga TV24”.Informāciju sagatavoja:
Zane Brīvmane, Labklājības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, zane.brivmane@lm.gov.lv