darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: Kučinska atbalstu pensiju indeksācijas projektam vērtēju kā atzinību šī likumprojekta autoriem. Svarīgi to ieviest | 16.02.2016.

Ministru prezidents Māris Kučinskis atbalsta labklājības ministra Jāņa Reira apņemšanos, ka šobrīd viens no galvenajiem uzdevumiem un prioritātēm ir uzlabot pensionāru dzīves kvalitāti. Tādējādi krīzes laikā piešķirtās pensijas jau no šī gada pakāpeniski 3 gadu laikā tiek pārrēķinātas tiem pensionāriem, kurus skāra krīzes sekas.

 „Atzinīgi vērtējams līdzšinējās valdības ieguldījums un Labklājības ministrijas paveiktais, uzsākot pozitīvās iniciatīvas pensiju indeksācijas jautājumā, kuras sekmīgi jāīsteno," atzīst labklājības ministrs Jānis Reirs.

J.Reirs uzsver, ka pensiju indeksācijas apmērs jānosaka pirmskrīzes līmenī, tas ir, pārskatot pensijas ik gadu rudenī, ņemt vērā gan inflācijas rādītāju, gan 50 procentu algas pieauguma koeficientu (pašlaik ņem vērā 25 procentus).

Tāpat ministrs risinās jautājumus saistībā ar to, ka daļai pensionāru ir liels darba stāžs, bet mazas pensijas. Vienlaikus uzmanības lokā būs tie pensionāri, kuri savulaik strādājuši kaitīgos darbos.

Šobrīd Saeimas Sociālo un darba lietu komisija priekšsēdētājas Aijas Barčas vadībā turpinās darbu pie likumprojekta izstrādes. Plānots, ka atbildīgā Saeimas komisija likumprojektu izstrādās līdz martam, bet pēc tam to iesniegs Saeimā.

 

 

Informāciju sagatavoja: Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv