Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Saeimas komisija un labklājības ministrs informēs par grozījumiem Pensiju likumā | 02.03.2016.

Ceturtdien, 3.martā, Saeimā notiks preses konference par grozījumiem  likumā “Par valsts pensijām”. Preses konferencē informēs par Saeimas  Sociālo un darba lietu komisijas turpmāko sadarbību ar Labklājības  ministriju un Latvijas Pensionāru federāciju.

Pasākumā piedalīsies Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, labklājības ministrs Jānis Reirs un Latvijas Pensionāru federācijas  prezidents Andris Siliņš.

Preses konference notiks Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā Jēkaba  ielā 16, 108.telpā, plkst.10.35.

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija 24.februārī atbalstīja grozījumu  likumā "Par valsts pensijām" nodošanu izskatīšanai Saeimā.
 
Grozījumi paredz, ka, sākot no 2017.gada, pensiju indeksācijā tiks ņemti  vērā 50% līdzšinējo 25% vietā no apdrošināšanas iemaksu algas reālā  pieauguma procentiem. Šim mērķim 2017.gadā būs nepieciešami papildu 3,4  miljoni eiro, 2018.gadā - 17,6 miljoni eiro, bet 2019.gadā - 33,8 miljoni  eiro.

Prognozējamais pensiju pieauguma indekss saskaņā ar likuma grozījumiem  2017.gadā ir 1,0408, bet divos nākamajos gados - 1,0413.

Likuma izmaiņas paredz arī novērst situāciju, kad atsevišķiem iekšlietu  sistēmas darbiniekiem piešķirtās valsts pensijas apmērs ir mazāks par  iepriekš saņemto izdienas pensiju.
 
Likumprojekts "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām" iekļauts Saeimas  3.marta sēdes darba kārtībā, un komisija lūgs Saeimu to ceturtdien  izskatīt arī pirmajā lasījumā.


Mediju ievērībai:
Mediju pārstāvji, kuri nav akreditēti Saeimā, dalībai preses konferencē aicināti Saeimas Preses dienestā pieteikt vienas dienas akreditāciju.
 
 
Informāciju sagatavoja: Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv