darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Noteiks jaunas atzīmējamās dienas | 22.03.2016.

Labklājības ministrija (LM) rosina noteikt jaunu atzīmējamu dienu - marta trešo otrdienu par Vispasaules sociālā darba dienu, savukārt Ekonomikas ministrija - novembra trešajā sestdienā - Mazā biznesa dienu.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 22.martā, valdībā apstiprinātie grozījumi likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām. Tie vēl jāpieņem  Saeimā.

Projekta Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās ietvaros, sākot ar 2017. gadu, LM plāno katru gadu martā organizēt sociālo darbinieku ikgadējo konferenci. Jau par tradīciju kļuvis tas, ka konferences laikā notiek konkursa Labākais sociālais darbinieks Latvijā noslēguma pasākums un balvas pasniegšana. LM ir vēlme šo tradīcija saglabāt arī turpmāk.

Līdz ar to, nosakot marta trešo otrdienu par Vispasaules sociālā darba dienu, kopā ar iepriekš minētajām katru gadu martā plānotajām aktivitātēm (konference, konkursa noslēguma pasākums), visas sabiedrības un tajā skaitā arī sociālo darbinieku uzmanība būs vērsta uz profesijas attīstību, tās atpazīstamības veicināšanu, labās prakses popularizēšanu.

Daļa profesionāļu līdz šim Latvijas sociālo darbinieku dienu atzīmēja novembra otrajā otrdienā, kas ir laikā starp diviem mūsu valstij nozīmīgiem svētkiem - Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu. Savukārt Starptautiskās sociālo darbinieku federācijas 2008. gadā Brazīlijā organizētajā konferencē nolēma katru gadu marta trešajā otrdienā svinēt Vispasaules sociālā darba dienu (World Social Work Day). Šis lēmums ir pamatots ar pēdējo 25 gadu laikā Eiropā un ASV labi iesakņojušos tradīciju atzīmēt sociālā darba dienu.

Attiecīgi novembrī ik gadu notiek Eiropas mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) nedēļa, kur vairāk nekā 300 pasākumos ik gadu izsaka atzinību esošajiem MVU visā Eiropas Savienībā, kā arī notiek dažāda līmeņa pasākumi to aktivitātes stiprināšanai, tostarp Latvijā.

Visā pasaulē sociālais darbs nozīmē - sniegt cilvēkiem atbalstu, ievērojot cilvēktiesības, lai uzlabotu labklājību un sociālo attīstību. Sociālā darba nozīmīguma akcentēšanai, tiek atzīmēta Vispasaules sociālā darba diena. Latvijā ir 2010 nozares profesionāļi, kuri ikdienā veic sociālo darbu un sniedz iedzīvotājiem profesionālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā.

2013. gadā Latvijā bija 93775 ekonomiski aktīvie individuālie komersanti un komercsabiedrības, no kuriem 86,2% atbilda mikro uzņēmumu kategorijai un 11,1% atbilda mazo uzņēmumu kategorijai

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv