darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valsts plāno segt izdevumus pašvaldībām par nepilngadīga bērna bez pavadības izmitināšanu | 07.04.2016.

Labklājības ministrija (LM) rosina noteikt kārtību, kādā no valsts budžeta līdzekļiem pašvaldībām kompensēs izdevumus par nepilngadīgo bērnu izmitināšanu bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē.

Tas nepieciešams, jo atbilstoši jaunajam Patvēruma likumam, kas stājās spēkā 2016.gada 19.janvārī, uzskaitījums par to, kur nepilngadīgo personu bez pavadības (nepilngadīgais) var izmitināt patvēruma procedūras laikā, ir papildināts ar iespēju šo nepilngadīgo izmitināt arī audžuģimenē. Līdz šim tas nebija iespējams.

Iepriekšminēto paredz ceturtdien, 7.aprīlī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts Kārtība, kādā no valsts budžeta līdzekļiem sedz pašvaldības izdevumus par nepilngadīgas personas bez pavadības izmitināšanu bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdībā.

Tāpat LM plāno noteikt kārtību, kādā valsts sedz izdevumus, kas pašvaldībai radušies, izmitinot nepilngadīgo bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē. Proti, paredzēts, ka pašvaldībai LM attiecīgais pieprasījums būs jāiesniedz līdz pārskata ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam.

Attiecīgi LM plāno izvērtēt pašvaldības pieprasījumu, pieņemt lēmumu izmaksāt vai atteikt izmaksu segšanu. Paredzēts, ka LM pozitīva lēmuma gadījumā 10 dienu laikā pārskaitīs pašvaldībai izlietoto finansējumu.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM tīmekļvietnē sadaļā Aktuāli - LM Dokumentu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Atbilstoši Patvēruma likumam valsts kompensēs pašvaldībām izdevumus par nepilngadīgo bērnu bez pavadības ievietošanu bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē šādā apmērā:

  • ja tas ir bērns vecumā līdz 7 gadiem - no valsts budžeta atlīdzinās ne vairāk kā 25 % apmērā no minimālās mēneša darba algas (2016.gadā tas ir 92,50 eiro/mēn),
  • par bērnu no 7 līdz 18 gadu vecumam -30 % apmērā no minimālās mēneša darba algas (2016.gadā tas ir 111 eiro/mēn).

Savukārt, ja bērnu ievietos bērnu aprūpes iestādē, tad maksa par vienu dienu vienam bērnam atbildīs vidējiem izdevumiem iepriekšējā gadā par viena bērna uzturēšanu vienā dienā bērnu aprūpes iestādē.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas pēdējo piecu gadu laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ir saņemti 23 iesniegumi no nepilngadīgām personām bez pavadības.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv