darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Informatīvās akcijas laikā saņem gandrīz 1000 zvanu | 14.04.2016.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 informatīvās akcijas „Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!" laikā saņemti 915 zvani un 314 gadījumos sniegta psiholoģiskā palīdzība.

No šīm konsultācijām 43 gadījumos zvanītāji vērsās pēc palīdzības emocionālas, 16 - fiziskas, 6 - seksuālas vardarbības gadījumā. 5 gadījumos par iespējamo vardarbību, un nespēju nodrošināt bērniem piemērotu aprūpi informācija nodota atbilstošās pašvaldības sociālajam dienestam.

Būtiskākie jautājumi bija saistīti ar ilgstošu seksuālo vardarbību ģimenē, seksuāla rakstura piedāvājumiem internetā, vecāku fizisku un emocionālu vardarbību pret bērniem, bērnu pamešanu novārtā ģimenē, kā arī atkarību problēmām, kad 21 gadījumā sniegtas konsultācijas par atkarības jautājumu risināšanu.

Vērtējot aizvadīto akciju rezultātus, secināms, ka seksuālā vardarbība ir viena no pašām smagākajām tēmām, par kurām cietušie bieži vien atsakās runāt vai arī mēdz mainīt iepriekš sniegto informāciju. Tieši tāpat, seksuālās vardarbības upuri nereti noliedz notikušo vardarbību, kā arī atsakās no palīdzības.

Detalizētāku informāciju par seksuālas vardarbības atpazīšanu, pazīmēm, sekām un atbildību var iegūt VBTAI tīmekļa vietnē: http://www.bti.gov.lv/lat/uzticibas_talrunis/pretvardarbibas_kampana/.

Atgādinām, lai cīnītos pret seksuālo vardarbību un palīdzētu tās atpazīšanā, kā arī seku mazināšanā, VBTAI Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no 6. līdz 13. aprīlim rīkoja informatīvās akcijas „Vardarbība nav mazs noslēpums. Runā par TO!" 1. daļu.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunis 116111strādā visu diennakti.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv