darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
ES nodarbinātības un sociālo lietu ministri pārrunā sadarbību cīņā pret nedeklarēto darbu | 21.04.2016.

„Jaunizveidotā Eiropas platforma nedeklarētā darba novēršanai veicinās labākus rezultātus cīņā pret nelikumīgu nodarbinātību. Uzskatu, ka nepieciešams efektīvi izmantot esošos mehānismus, ko sniedz arī pieredzes apmaiņa starp dalībvalstīm," labklājības ministrs Jānis Reirs uzsvēra Eiropas Savienības nodarbinātības un sociālo lietu ministru neformālajā sanāksmē, kas šonedēļ norisinājās Amsterdamā.

Lēmums par Eiropas platformas nedeklarētā darba novēršanai izveidi pieņemts 2016.gada 9.martā. Tās mērķis ir sniegt ieguldījumu nedeklarētā darba novēršanai, veicinot sadarbību starp dalībvalstīm, pilnveidojot dalībvalstu institūciju kapacitāti un informējot sabiedrību par jautājumiem saistībā ar nedeklarēto darbu.

Klātesošie ministri uzsvēra, ka nacionālajā un starptautiskajā līmenī ir nepieciešams pievērst lielāku uzmanību ne vien nedeklarētā darba mazināšanai, bet arī nodokļu un sociālās apdrošināšanas iemaksu jautājumam, tostarp „aplokšņu" algu izskaušanai.

Labklājības ministrs neformālās sanāksmes laikā piedalījās arī diskusijās par Eiropas Komisijas piedāvātajiem grozījumiem regulējumā par darbinieku nosūtīšanu pakalpojumu sniegšanai citā valstī.

„Ir svarīgi, lai uzņēmējiem būtu iespējas brīvi sniegt pakalpojumus Eiropas Savienības vienotajā tirgū. Godīgai konkurencei ir nepieciešami godīgi nosacījumi - tiem ir jābūt atbilstošiem katras valsts darba tirgus atšķirībām un makroekonomiskajai situācijai," atzina J.Reirs.

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv