darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības un izglītības ministri atklās skolēnu pieteikšanos vasaras darbiem | 29.04.2016.

Pirmdien, 2.maijā, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāks skolēnu elektronisko pieteikumu reģistrāciju dalībai skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā.

Pasākumu plkst.15.40 NVA Rīgas filiālē, Jēzusbaznīcas ielā 11, atklās labklājības ministrs Jānis Reirs un izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Savukārt plkst.16.00 tiks dots starts skolēnu reģistrācijai internetā visā Latvijā.

Tādējādi skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, ar valsts atbalstu vasaras brīvlaikā varēs strādāt līdz diviem mēnešiem. Pasākuma mērķis ir ar darba vides iepazīšanu motivēt jauniešus izdarīt pārdomātāku nākotnes karjeras izvēli. Valsts dotēs skolēna darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

Reģistrēties skolēni varēs patstāvīgi NVA mājaslapā, tās labajā pusē uzmeklējot baneri ar uzrakstu „Pieteikšanās skolēnu vasaras darbam". Skolēnam jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Lai aizpildītu pieteikumu, skolēnam būs nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments - pase vai ID karte. Ja skolēnam nav piekļuve internetam, viņš var doties uz tuvāko NVA filiāli, un filiāles darbinieki viņam palīdzēs aizpildīt pieteikumu elektroniski.

Šogad skolēnu reģistrācija notiks līdz augustam. Visi skolēni, kuri vēlēsies piereģistrēties dalībai pasākumā, to varēs izdarīt. Taču valsts līdzfinansēto darbavietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darbavietu skaitu, līdz ar to skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā.

Šobrīd skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam jau ir apstiprinātas 3 248 darbavietas, ko piedāvā 294 darba devēji. 2016.gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 4,1 tūkstoti skolēnu, pasākuma īstenošanai plānotais finansējums ir 850 tūkstoši eiro.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar atbildīgo darbinieku Jūsu filiālē. Visu filiāļu kontaktinformācija pieejama NVA tīmekļa vietnē: http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=27

 

Mediju iespējas ir paredzētas.

 

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv, www.lm.gov.lv