darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā jau pirmajā stundā piereģistrējās vairāk nekā 1 200 skolēnu | 02.05.2016.

2.maijā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāka skolēnu elektronisko pieteikumu reģistrāciju dalībai nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā, un pirmajā stundā bija piereģistrējušies vairāk nekā 1 200 skolēni.
 
Lietotāju skaits pirmajās stundās bija sasniedzis 25 000, tāpēc elektroniskās reģistrācijas sistēma tika pārslogota un tās darbība būtiski palēninājās. Daudziem lietotājiem no pirmās reizes neizdevās pieslēgties un vēlāk bija jāmēģina vēlreiz. Elektronisku pieteikumu reģistrācija dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā šogad notiks līdz 16.augustam, tāpēc visi skolēni, kuri vēlēsies piereģistrēties, to varēs izdarīt. NVA īstenotajā vasaras nodarbinātības pasākumā var piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Šogad iespēju strādāt vasaras brīvlaikā NVA plāno piedāvāt kopumā 4 128 skolēniem.

2.maijā NVA Rīgas reģionālajā filiālē notika skolēnu vasaras darbam veltīts īpašs pasākums, kurā piedalījās labklājības ministrs Jānis Reirs, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, NVA direktora vietniece Inese Šteina, nodarbinātības eksperti, skolēni un darba devēju pārstāvji.
 
Labklājības ministrs Jānis Reirs savā uzrunā teica:  “Strādājot vasaras darbu, skolēni iegūst praktisku priekšstatu par darba dzīvi, uzzina, kas ir darba intervija, darba līguma noslēgšana, darba pienākumi un darba attiecības. Līdz ar darba vides iepazīšanu jaunieši varēs izdarīt pārdomātāku nākotnes karjeras izvēli. Savukārt valsts dotēs skolēna darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas. Esmu pārliecināts, ka investīcijas jauniešos ir būtisks pamats nākotnes darba tirgus un uzņēmējdarbības attīstīšanā. Tieši viņi būs nākamie darba devēji, nodokļu maksātāji un valsts izaugsmes nodrošinātāji.” Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis uzsvēra, ka darbs vasarā skolēniem ir praktisks izglītības procesa turpinājums, kas jauniešiem ļauj labāk formulēt nākotnes plānus un kādus soļus spert turpmāk, lai iecerēto sasniegtu. “Tā ir laba iespēja apgūt sociālās prasmes, lēmumu pieņemšanu, plānot laiku, uzņemties atbildību, jo tie būs nozīmīgi jautājumi, ar kuriem būs jāsaskaras turpmāk dzīvē. Esmu pārliecināts, ka gūtā darba pieredze motivē jauniešus arī mācībām un jaunām zināšanām," sacīja Kārlis Šadurskis.

Pirms skolēns sāks darbu, NVA filiāle organizēs pretendentu atlases.
Skolēni tiksies ar darba devējiem, kuri, izvērtējot katra skolēna atbilstību darba prasībām, izvēlēsies sev piemērotākos darbiniekus. Par atlases laiku pie darba devēja informēs NVA filiāles pārstāvis, kas sazināsies ar skolēnu. Informācija par atlasēm pie darba devēja būs publicēta arī NVA mājaslapā un izvietota uz informatīvā dēļa katrā NVA filiālē.  Tāpēc skolēns, ja viņu ieinteresēs atlase pie kāda no darba devējiem, varēs pieteikties tai patstāvīgi, negaidot uzaicinājumu no NVA filiāles darbinieka. Uz atlasi skolēnam noteikti būs jāņem līdzi CV. CV paraugs atrodams NVA mājas lapas sadaļā Skolēnu vasaras darbs.

Atgādinām, ka skolēnam ir jāreģistrējas tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā viņš vēlas strādāt. Pēc elektroniska pieteikuma saņemšanas NVA darbinieki reģistrācijas rindas secībā sazināsies ar skolēniem un informēs par ierašanās laiku NVA filiālē, lai saņemtu norīkojumu dalībai pasākumā vai piedalītos atlasē pie darba devēja. Ja skolēns par iespēju šovasar strādāt ir jau iepriekš vienojies ar kādu no darba devējiem un to ir apliecinājis savā pieteikumā, NVA filiāles darbinieks sazināsies ar viņu tiklīdz viņa pieteikums tiks reģistrēts un saskaņots ar darba devēju.

Iespēja strādāt valsts līdzfinansētajās darba vietās skolēniem būs no 1.jūnija līdz 31.augustam, viena skolēna nodarbinātības ilgums pasākumā - līdz 2 mēnešiem.

Elektronisku pieteikumu reģistrācija dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajā skolēnu nodarbinātības pasākumā vasaras brīvlaikā šogad notiek no 2.maija līdz 16.augustam, tādejādi visi skolēni, kas vēlēsies piereģistrēties dalībai pasākumā, to varēs izdarīt. Taču valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka reģistrēto skolēnu daudzums pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu, līdz ar to skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā.
 
 
Viktorija Buraka
labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv, www.lm.gov.lv