darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs: Stambulas konvencija ir nozīmīgs instruments cīņā pret vardarbību | 06.05.2016.

Labklājības ministrs Jānis Reirs uzskata, ka Latvijas pievienošanās Stambulas konvencijai ir nozīmīga, jo apliecina demokrātiskas valsts pārliecību par to, ka vardarbība ģimenē, pret sievietēm, vīriešiem un bērniem, ir nepieņemama un tā ir jānovērš.

„Man, kā neatkarīgas un demokrātiskas Latvijas ministram, vardarbība nav pieņemama, jo tas ir cilvēktiesību pārkāpums. Ģimene ir pamatvērtība, kuras drošība ir jāsargā. Ņemot vērā, ka realitāte bieži vien neatbilst šim ideālam, ir nepieciešams īstenot jebkuru rīcību vardarbības novēršanai – gan starptautiski demonstrējot savu politisko apņemšanos, gan īstenojot efektīvus pasākumus, kas nodrošinās mieru katrā ģimenē,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

Pētījumi liecina, ka vardarbīga rīcība ir uzvedības un attieksmes modelis ģimenē, partneru starpā, kas tiek piemērots arī bērnu klātbūtnē vai vēl sāpīgāk – pret bērniem. Kā liecina Eurobarometer 2014.veiktā aptauja, Latvija ir vistolerantākā Eiropas Savienības valsts attiecībā uz vardarbību ģimenē – vairāk kā puse aptaujāto pauda pārliecību, ka vardarbība ģimenē ir personisks jautājums.

2015.gadā Valsts policija uz izsaukumiem saistībā ar ģimenes konfliktiem izbrauca vidēji 20 reizes dienā. Vardarbības pieredze bieži vien liek cilvēkiem izdarīt nelabojamo – 2014.gadā 123 sievietes mēģināja izdarīt pašnāvību pēc pārciestas vardarbības vai konflikta ar ģimenes locekli, partneri vai draugu.

Lai arī viennozīmīgi vardarbībā ģimenē cietušo vidū dominē sievietes, konvencija attiecas arī citiem vardarbībā ģimenē cietušajiem – vīriešiem un bērniem. Tādēļ pievienošanās Stambulas konvencijai ir nozīmīgs solis ne vien vardarbības pret sievieti izskaušanai, bet arī diskusijas uzturēšanai par vardarbību ģimenē kā tādu.

Atzinīgi vērtējama arī Stambulas konvencijas ietekme uz praktisko instrumentu izveidi vardarbības ģimenē novēršanai. To ietvarā Latvija jau ir radījusi īpašu programmu vardarbības veicēju rehabilitācijai, kā arī vienkāršotai vardarbības veicēju nošķiršanai no vardarbībā cietušajiem, kā arī organizējusi sociālo darbinieku, pašvaldības policijas un tiesu speciālistu apmācības veiksmīgai jauno instrumentu pielietošanai.

Stambulas konvencijas pilns nosaukums ir „Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbību ģimenē novēršanu un apkarošanu”. Konvencija tika pieņemta 2011.gadā un patlaban tai savu atbalstu pievienošanās ceļā ir paudušas visas Eiropas Savienības valstis, izņemot Latviju.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv