darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrija aicina uz preses konferenci par darba un ģimenes dzīves līdzsvaru Latvijas darba tirgū | 10.05.2016.

Labklājības ministrija (LM) piektdien, 13.maijā, plkst.12.00 aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci „Darba un ģimenes dzīves līdzsvars Latvijas darba tirgū", kas notiks Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Pasākumu LM organizē par godu Starptautiskajai ģimenes dienai.

Preses konferencē piedalīsies labklājības ministrs Jānis Reirs, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone, korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta pārstāve Dace Helmane, pētījumu kompānijas „TNS" rīkotājdirektors Mārtiņš Traubergs, kā arī LM Projekta vadītājs Maksims Ivanovs.

Savukārt plkst.13.35 norisināsies seminārs „Uzņēmēju labā prakse Latvijā: ģimenei draudzīgu principu ieviešana darba vidē un attiecībās", kurā notiks uzņēmumu un nevalstisko organizāciju pārstāvju diskusija un viedokļu apmaiņa par īstenojamām ģimenei draudzīgām praksēm.

Pasākuma mērķis ir pievērst Latvijas darba devēju un sabiedrības uzmanību nepieciešamībai sekmēt darbinieku darba un ģimenes dzīves saskaņošanu un īstenot ģimenei draudzīgas iniciatīvas, kā arī informēt pasākuma dalībniekus par LM iniciatīvām darba un ģimenes dzīves saskaņošanas jomā. Vienlaikus dalībniekus iepazīstinās ar Ģimenes draudzīgā komersanta instrumentu un jaunākiem pētījumu datiem Latvijas darba tirgū, t.sk., darba un ģimenes dzīves saskaņošanas jomā.

Gan vietējie, gan starptautiskie pētījumi liecina, ka viena no pieejām cilvēkkapitāla attīstībai un dzimumu vienlīdzībai ir sekmēt darbinieku darba un ģimenes saskaņošanu, kā arī ieviest organizācijās ģimenei draudzīgas iniciatīvas. Praksē ir vairākas darba un ģimenes saskaņošanas stratēģijas, kuras iespējams piemērot Latvijas uzņēmumu ikdienā. Gan darba ņēmēji, gan darba devēji ir ieinteresēti darba un ģimenes saskaņošanā, kas ļauj izveidot optimālo darba organizācijas veidu un veicināt dzīves kvalitāti. Tāpēc ir svarīgi veicināt Latvijas darba devēju diskusiju par ģimenei draudzīgu principu ieviešanu darba vidē un attiecībās, kā arī popularizēt darba un ģimenes dzīves saskaņošanas un ģimenei draudzīgo iniciatīvu labo prakšu piemērus.

Pasākums ir organizēts Eiropas Savienības nodarbinātības un sociālās inovācijas programmas EaSI PROGRESS 2014.-2020.gadam līdzfinansētā projekta VS/2015/0206 „Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kas strādā nestandarta darba laiku" ietvaros.

Plašāka informācija par projektu un kontaktinformācija ir pieejama LM tīmekļa vietnē: http://www.lm.gov.lv/text/3159, kā arī zvanot projekta vadītājam vai koordinatoriem.

Informāciju sagatavoja:

Viktorija Buraka, labklājības ministra preses sekretāre, 67021594, Viktorija.Buraka@lm.gov.lv, www.lm.gov.lv