darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Muzeja naktī aicinām uz vērienīgu Ģimenes dienas koncertuzvedumu | 19.05.2016.

Labklājības ministrija (LM) aicina mammas un tētus, bērnus un mazbērnus, lielos un mazos uz Latvijas ģimenēm veltītajiem svētkiem, kas norisināsies sestdien, 21.maijā, Šlokenbekas muižā, Engures novada Milzkalnē.

Visas dienas garumā notiks Ģimenes dienai veltīti pasākumi ar vērienīgu bezmaksas koncertuzvedumu vakara noslēgumā „Manas ģimenes ceļš", kas ir dāvana visām Latvijas ģimenēm Starptautiskajā ģimenes dienā un Muzeju naktī. To pulksten 21.30 varēs vērot arī tiešraidē www.tvnet.lv.

Uz koncertuzvedumu ir aicināta ikviena ģimene, kas vēlas redzēt, izjust un ar sirdi izdzīvot piecu spilgtu un atšķirīgu ģimeņu stāstus caur novadu - Zemgales, Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Rīgas -  tautas godiem un tradīcijām, dziesmām un dejām!

Ģimenes klātienē godinās labklājības ministrs Jānis Reirs. Vieni no pasākuma galvenajiem viesiem un dalībniekiem būs komponisti Mārtiņš Brauns un Raimonds Tiguls. Pasākuma galvenais virsdiriģents būs Ints Teterovskis, deju virsvadītāja - horeogrāfe Nadīna Neimane - Gardoviča. Katras ģimenes stāstu caur novadu rakstiem izdejos un izdziedās vairāk nekā 200 dejotāji un koristi no visas Latvijas.

Vakaru vadīs Televīzijas moderatori: Lāsma Zute un Andrejs Filipovs.

Savukārt dienas pirmajā pusē, jau no pulksten 12.00 muižas parkā būs aktīva un izglītojoša svētku programma - radošās darbnīcas bērniem, atrakcijas, tautas dejas un dziesmas. Apmeklētājus priecēs popgrupa „Vējā" no Lapmežciema, mūsdienu deju grupa „Alegorija" Milzkalnes, bērnu vokālā grupa un solisti no Smārdes, tautas deju kolektīvs „Dzērvīte" no Smārdes, vokālā grupa „Bimini" no Tukuma, mūsdienu deju grupa „Demo" no Tukuma u.c.

Ieradīsies Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts robežsardze, Nacionālā medicīnas dienesta tehnika, kā arī Latvijas autoceļu uzturētāja ceļu būvniecības tehnika. Tāpat vērosim retro automašīnu parādi. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSSD) piedāvās aktivitātes- „reibuma brilles", drošības jostu stends, kas imitēs, kas notiek auto trieciena brīdī un kāda nozīme ir drošības jostām. Bērniem būs pieejama šķēršļu „velo trasīte". Apmeklētājus sagaidīs īpašais svētku pārsteigums - lustīgs izbrauciens ar atjaunoto mikrobusiņu „RAF Latvija".  Būs apskatāmi seni spēkrati (mašīnas, motocikli, riteņi).

Tāpat dienas pirmajā daļā muižā varēs sastapt LM padotības iestāžu darbiniekus - Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, jo bērnu drošība internetā un attiecības skolā, arī ģimenē ir jautājumi, par kuriem ļoti bieži zvana bērni (arī vecāki) un jautā Uzticības tālruņa speciālistiem.

Valsts darba inspekcijas speciālisti atbildēs uz jautājumiem par iespējām un tiesībām - kā salāgot ģimenes un darba dzīvi.

Savukārt par nākotnes profesijas izvēli ar bērnu jāsāk runāt jau bērnudārza vai skolas laikā, tāpēc šajā jomā vislabāk spēs konsultēt Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras speciālisti!

Muzeja nakts ietvaros pulksten 19.00 uz centrālās skatuves notiks Latvijas Ceļu muzeja sumināšana 40 gadu jubilejā.

Pasākuma īpašie viesi būs „Laimas muzikanti", kas pulksten 20.00 pulcēs apmeklētājus uz sadziedāšanos un sadancošanu.

Pulksten 21.00 notiks fotokonkursa „Mana ģimene un upe" laureātu apbalvošanas ceremonija, kur sabiedrībā pazīstamas personas pasniegs balvas un sarūpētos pārsteigumus. Fotokonkursu organizēja Labklājības ministrija, Apgāds Zvaigzne ABC, Latvijas Valsts ceļi - Latvijas Ceļu muzejs kopā ar portālu www.mammamuntetiem.lv .

Savukārt pulksten 21.30 sāksies vērienīgs Ģimenes dienai veltīts bezmaksas koncertuzvedums „Manas ģimenes ceļš". Koncerta laikā redzēsiet video sveicienus no Latvijā iemīļotiem aktieriem viņu dzimtās puses dialektā un dokumentālus video stāstus par katru no ģimenēm, kas Ģimenes dienas koncertuzvedumā tiks projicēti uz lielā ekrānā muižas parkā. Video stāstos izdzīvosim katras ģimenes un dzimtas stāstu. Ar savām tradīcijām, attiecībām, vidi un ikdienu pie kādas no Latvijas upēm! Savukārt visu koncertuzvedumu varēs vērot 28. un 29.maijā maijā televīzijā „Rīga TV 24".

Pasākumu organizē: LM, Satiksmes ministrija, VAS „Latvijas Valsts ceļi", Latvijas Ceļu muzejs un Engures novada dome.

Uzziņa:

2016.gada Koncertuzveduma „Manas ģimenes ceļš" vadmotīvs ir Latvijas upes. Latvijā ir ap 12,5 tūkstošu lielāku un mazāku upju, strautu, valku, kas kā ceļš savieno ģimenes, mājas,

Koncertuzvedums notiks muižas parkā ievziedu laikā, tāpēc lūgums apģērbties silti un atbilstoši laika apstākļiem. Noderēs seģene. Silta tēja tiks nodrošināta.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=qu7rL-5B-5I&feature=youtu.be

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Kancēna, LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste,

67021615, iveta.kancena@lm.gov.lv