darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Notiks tematiskā diskusija par ētiku sociālā darbinieka profesionālajā darbībā | 24.05.2016.

logo_ansamblis_krasains.jpg - 163.64 KB
Labklājības ministrija (LM) projekta „Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros uzsāk tematisko diskusiju ciklu par dažādiem aspektiem, kuriem ir būtiska ietekme uz sociālo dienestu darba efektivitāti un sociālā darba speciālistu profesionalitāti. Pirmā diskusija par ētiku sociālā darbinieka profesionālajā darbībā notiks trešdien, 25.maijā, no plkst. 14.30 līdz 17.30.

2001. gadā Latvijas profesionālo sociālo un aprūpes darbinieku asociācijas kopsapulcē pirmo reizi Latvijā  apstiprināja sociālo darbinieku ētikas kodeksu. Tomēr, cik tas ir aktuāls, realitātei atbilstošs un pielietots?

Lai kaut ko uzskatītu par ētisku vai neētisku, vispirms jāvienojas par kopīgu izpratni, ko saprotam ar jēdzienu "ētisks". Diskusijas ietvaros plānots paskatīties un runāt plašāk gan par to, ko saprotam ar jēdzienu "ētika", gan to, kāda nozīme profesionālajā darbībā ir ētikas kodeksam.

Paredzēts diskutēt arī par sociālā darba praksē pieredzētajām situācijām un profesijas  ētikas kodeksa nepieciešamību: Vai profesijas ētikas kodekss ir nepieciešams? Vai tas ir jāaktualizē? Kam tas būtu jādara? Kādām pamatvērtībām  jābūt šādā kodeksā, lai tas nezaudētu aktualitāti un būtu pielietojams  profesionālajā  darbībā? Kāds mehānisms  nepieciešams,  lai neētiska  rīcība  varētu tikt izvērtēta un kam tas būtu jādara?

Par šiem un citiem  jautājumiem  diskusijā piedalīsies jomas profesionāļi Mārtiņš Moors, Ieva Lāss, Evija Apine, Ārija Baltiņa u.c. Diskusiju vadīs Rīgas Stradiņa universitātes docents Ivars Neiders.

Diskusija būs pieejama tiešsaistē (https://www.youtube.com/watch?v=jZxvnpzoma0). Video ieraksts pēc pasākuma būs pieejams LM tīmekļa vietnē.

Diskusija notiks Kaņepes kultūras centrā, Skolas ielā 15, Lielā zāle.

Diskusija notiks Eiropas Sociālā fonda projekta "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2022. gada decembrim.

 

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv