darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM rosina noteikt elastīgāku minimālās mēneša darba algas noteikšanas kārtību | 09.06.2016.

Labklājības ministrija (LM) rosina noteikt elastīgāku minimālās mēneša darba algas noteikšanas un pārskatīšanas kārtību.

Plānots, ka turpmāk LM sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Finanšu ministriju ik gadu izvērtēs ekonomisko situāciju valstī un virkni noteikto rādītāju. Turklāt minimālās mēneša darba algas apmēru un ieviešanas datumu saskaņos ar sociālajiem partneriem - Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību un Latvijas Darba devēju konfederāciju Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Sociālās drošības apakšpadomes sēdē un NTSP, kurā pieaicinās arī Latvijas Pašvaldību savienība.

Vienlaikus paredzēts, minimālās mēneša darba algas apmēru palielinot, to noapaļot līdz veselam skaitlim, ja tas atbilst prognozētajai ekonomiskajai situācijai valstī nākamajā gadā (procentuālam produktivitātes pieaugumam visā tautsaimniecībā). Piemēram, LM aicināja 2016.gadā palielināt minimālo mēneša darba algu līdz 367 eiro (kas procentuāli atbilst darba produktivitātes pieaugumam visā tautsaimniecībā), bet Ministru kabinetā nolēma, ka 2016.gadā minimālā mēneša darba alga ir jāpalielina līdz 370 eiro (noapaļojums līdz 10).

Tāpat plānots minimālās mēneša darba algas apmēra paaugstināšanu saistīt ar to darbinieku mēneša darba algas skalām, kuri strādā no valsts un pašvaldību budžeta finansētajās iestādēs.  Tas nepieciešams, lai atbilstoši budžeta iespējām šo cilvēku algas pēc iespējas līdzvērtīgi palielinātu minimālās mēneša darba algas pieaugumam.

Iepriekšminēto paredz ceturtdien, 9.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts Minimālās mēneša darba algas noteikšanas un pārskatīšanas kārtība. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāpieņem valdībā.

Ar projektu var iepazīties LM tīmekļvietnē http://www.lm.gov.lv/text/1789.

2016.gadā 1.ceturksnī bija 778,1 tūkst. darba ņēmēji un 34,9 tūkst.darba devēji.

2015.gada decembrī 173,4 tūkst. cilvēkiem jeb 20,2% darba ienākumi bija līdz un minimālās mēneša darba algas apmērā (360 eiro), tai skaitā 144,6 tūkst. cilvēkiem jeb 24,4%, no privātā sektorā nodarbinātajiem, 26,2 tūkst. jeb 10,3% cilvēkiem no sabiedriskajā sektorā nodarbinātajiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv