darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Valsts segs izdevumus pašvaldībām par nepilngadīga bērna bez pavadības izmitināšanu | 14.06.2016.

Labklājības ministrija (LM) noteikusi kārtību, kādā no valsts budžeta līdzekļiem pašvaldībām kompensēs izdevumus par nepilngadīgo bērnu izmitināšanu bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē.

Tas nepieciešams, jo atbilstoši jaunajam Patvēruma likumam, kas stājās spēkā 2016.gada 19.janvārī, uzskaitījums par to, kur nepilngadīgo personu bez pavadības (nepilngadīgais) var izmitināt patvēruma procedūras laikā, ir papildināts ar iespēju šo nepilngadīgo izmitināt arī audžuģimenē. Līdz šim tas nebija iespējams.

Iepriekšminēto paredz otrdien, 14.jūnijā, valdībā apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi Kārtība, kādā no valsts budžeta līdzekļiem sedz pašvaldības izdevumus par nepilngadīgas personas bez pavadības izmitināšanu bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē.

Tāpat LM noteiks kārtību, kādā valsts sedz izdevumus, kas pašvaldībai radušies, izmitinot nepilngadīgo bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē. Proti, paredzēts, ka pašvaldībai LM attiecīgais pieprasījums būs jāiesniedz līdz pārskata ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam.

Attiecīgi LM izvērtēs pašvaldības pieprasījumu, pieņems lēmumu izmaksāt vai atteikt izmaksu segšanu. LM pozitīva lēmuma gadījumā 10 dienu laikā pārskaitīs pašvaldībai izlietoto finansējumu.

Atbilstoši Patvēruma likumam valsts kompensēs pašvaldībām izdevumus par nepilngadīgo bērnu bez pavadības ievietošanu bērnu aprūpes iestādē vai audžuģimenē.
 
Pēc LM rīcībā esošās informācijas pēdējo piecu gadu laikā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē ir saņemti 23 iesniegumi no nepilngadīgām personām bez pavadības.


Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv