Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Jau trešo gadu LM rīkos sociālo darbinieku Vasaras skolu | 15.07.2016.

Lai veicinātu sociālo darbinieku profesionalitāti, sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi, Labklājības ministrija (LM) no 24. līdz 26.jūlijam jau trešo gadu pēc kārtas organizē sociālo darbinieku Vasaras skolu.

Sociālo darbinieku ikdiena ir saistīta ar dažādu problēmsituāciju risināšanu un svarīgi, lai cilvēkiem nepieciešamo atbalstu sniegtu profesionāls, harmonisks un radošs sociālā darba speciālists. Tāpēc vasaras skolā galvenais uzsvars vērsts uz sociālo darbinieku personības, gan profesionālo, gan psihoemocionālo stiprināšanu.

Vasaras skolā piedalīsies pašvaldību sociālo dienestu sociālie darbinieki no 22 pašvaldībām, kas ikdienā veic sociālo darbu. Pēc iepriekšējo gadu dalībnieku ierosinājuma katru gadu vasaras skolas rīko citā reģionā, jo tajās piedalās sociālie darbinieki no visiem Latvijas plānošanas reģioniem. Šogad tā notiks Latgalē, Latvijas Valsts mežu tūrisma un atpūtas centrā „Ezernieki".

Dalībai Vasaras skolā saņemta liela atsaucība - pieteikušies 134 profesionāļi no 54 pašvaldību sociālajiem dienestiem. Ņemot vērā ierobežotos līdzekļus (vasaras skola organizēta par valsts budžeta līdzekļiem), šogad dalība pasākumā apstiprināta 60 dalībniekiem. Tāpat kā iepriekšējos gados, dalībnieku atlase notika pieteikšanās secībā, kā arī izvērtējot iedzīvotāju/sociālo darbinieku skaita proporciju, atbilstošu izglītību, ieņemamo amatu, dalību iepriekšējās Vasaras skolās). LM pozitīvi vērtē lielo atsaucību, kas liecina, ka profesionāļi ir ieinteresēti radoši un interaktīvi pilnveidoties, papildināt savas profesionālās kompetences un personiskās kvalitātes ar jaunām zināšanām un metodēm sociālajā darbā un saskarsmē. Tāpēc tiks meklētas iespējas arī turpmāk atbalstīt sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi.

Atgādinām, ka 2014. gadā LM Vasaras skolu organizēja Katvaru internātskolā sadarbībā ar biedrību „Sociālā atbalsta, apmācības un informācijas centrs AD OPUS", 2015.gadā Vasaras skola notika Kurzemē - Kandavā. Abās Vasaras skolās piedalījās sociālie darbinieki no visiem Latvijas reģioniem.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv