darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
LM un Siguldas pašvaldība pārrunā iespējas radīt jaunus sociālos pakalpojumus Allažos | 22.07.2016.

Vakar, 21. jūlijā, Siguldā un Allažos, Labklājības ministrijas (LM) speciālisti tikās ar Siguldas novada domes un sociālā dienesta, kā arī reorganizējamā valsts sociālās aprūpes centra Vidzeme filiāles Allaži pārstāvjiem, lai meklētu labākos risinājumus filiāles darbinieku nodarbināšanai un ēku tālākai izmantošanai sociāliem mērķiem. Tikšanās piedalījās arī biedrības Cerību spārni vadītāja, pārstāvot Siguldas novada nevalstiskās organizācijas, kas aktīvi iesaistās dažādu sociālo pakalpojumu veidošanā un nodrošināšanā.
 
Siguldas pašvaldība un nevalstiskajās organizācijas jau šobrīd iedzīvotājiem piedāvā plašu pakalpojumu klāstu. LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme norāda: Sigulda ir piemērs tam, cik daudz iespējams panākt, kad satiekas aktīvi iedzīvotāji un atsaucīga pašvaldība. Siguldas sociālā dienesta un biedrību paveiktais – dienas centrs ar plašajām iespējām, atbalsta grupas, mazā, bet īpašā Mores skola un daudzi citi piemēri – rada pārliecību, ka tuvākajos gados pieejamajiem ES fondu līdzekļiem tiks rasts labākais iespējamais pielietojums, lai palīdzētu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
 
Šī gada laikā valsts sociālās aprūpes centra filiāle Allažos darbu pārtrauks, savukārt pašvaldībai būs pieejami ES fondu līdzekļi, lai tās vietā radītu jaunus un cilvēku īpašajām vajadzībām piemērotākus sociālos pakalpojumus, piemēram, grupu māju un dienas centru. Tāpat ir plānots saglabāt Allažos 2007. gadā izveidoto Pusceļa māju, kas kalpo kā pārejas posms no sociālās aprūpes centra uz patstāvīgu dzīvi. Cilvēki, kuriem nav nepieciešama ilgstoša aprūpe, te mācās sadzīvē nepieciešamās iemaņas – kā gatavot ēst, mazgāt veļu, apkopt sevi, plānot savu budžetu, izprast savu veselību un cilvēktiesības.
 
Tikšanās laikā, pēc valsts sociālās aprūpes centra filiāles ēku aplūkošanas un iepazīšanās ar Siguldā pieejamajiem sociālajiem pakalpojumiem, LM un Siguldas novada domes pārstāvji vienojās par veicamajiem soļiem, lai tuvāko mēnešu laikā pašvaldība varētu lemt par iespējām ēkas pārņemt un plānot jaunu pakalpojumu radīšanu.
 
Vairāk par paredzētajām izmaiņām ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās Latvijā:

 
Papildu informācijai:
Inita Kabanova, 
Labklājības ministrijas projekta “Tehniskā palīdzība publicitātei un sabiedrības informēšanai labklājības jomā” vadītāja, 
67021584, 20219048