darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Daugavpils pilsētas un novada delegācijas iepazīstas ar sabiedrībā balstītiem pakalpojumiem Rīgā | 01.08.2016.

Piektdien, 29. jūlijā, pieredzes apmaiņas vizītē Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils novada domes pārstāvji kopā ar Labklājības ministrijas (LM) speciālistiem apmeklēja četrus sabiedrībā balstīto pakalpojumu piemērus Rīgā.
 
Vizītes laikā palūkotie labās prakses paraugi palīdzēs tālāk plānot šādu pakalpojumu attīstību Latgalē.
 
LM vadītā deinstitucionalizācijas projekta ietvaros ar ES fondu finansējuma atbalstu tuvāko gadu laikā Latvijas pašvaldības varēs radīt plašu pakalpojumu klāstu, lai bērni, kas šobrīd dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē un bērni ar funkcionāliem traucējumiem varētu saņemt sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā. Savukārt pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem atbilstoši savām iespējām un ar speciālistu atbalstu varēs izvēlēties dzīvot patstāvīgi un strādāt sev piemērotu darbu.
 
Pieredzes apmaiņas vizītes laikā delegācija apmeklēja biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” radīto dienas aprūpes centru cilvēkiem ar ļoti smagiem funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem. Šāds dienas centrs ļauj tā klientu vecākiem saglabāt iespēju pašiem strādāt, kamēr viņu bērni atrodas dienas centrā un jēgpilni pavada laiku. Centrā klienti mācās rūpēties par sevi, zinošu speciālistu pavadībā atbilstoši savām spējām apgūstot dažādas ikdienā svarīgas prasmes – sazināties, ģērbties, ēst vai lasīt.
 
Vizīte ietvēra arī biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” grupu dzīvokļa un biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” grupu mājas apskati. Šajos pakalpojumos cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, saņemot sev nepieciešamo atbalstu, var dzīvot pilnvērtīgu, patstāvīgu dzīvi un iekļauties sabiedrībā.
 
Biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” specializētajā galdniecības darbnīcā “Skaida” delegācija aplūkoja, kā cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem strādā ar koku, radot skaistas un noderīgas lietas.
 
Savukārt VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” delegācija aplūkoja atelpas brīža pakalpojumu. Šeit, telpās, kas iekārtotas līdzīgi bērnudārzam, līdz pat 45 dienām gadā bērnus ar funkcionāliem traucējumiem var pieskatīt speciālisti, ļaujot vecākiem atpūsties un atgūt spēkus.
 
Vairāk par paredzētajām izmaiņām ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās Latvijā: Buklets
 
Biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” dienas aprūpes centrā:
lkpdzx.png - 847.91 KB
 
 Biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” grupu dzīvokļos:
 
 gdx.png - 887.3 KB
 
Biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” grupu mājā:
mmx.png - 566.76 KB
 
Biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” specializētajā galdniecības darbnīcā “Skaida”:
skaidax.png - 919.02 KB
 
VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” atelpas brīža pakalpojumā:
abx.png - 441.18 KB 
 
 
Papildu informācijai:
Inita Kabanova, 
Labklājības ministrijas projekta “Tehniskā palīdzība publicitātei un sabiedrības informēšanai labklājības jomā” vadītāja, 
67021584, 20219048