darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Daudzbērnu ģimeņu pārstāvjus iepazīstinās ar ģimenes valsts politiku Latvijā | 11.08.2016.

Labklājības ministrijas (LM) Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktora vietniece Linda Liepa, piektdien, 12.augustā, piedalīsies Eiropas Daudzbērnu ģimeņu konferencē „No ģimenei draudzīgas pašvaldības uz ģimenei draudzīgu valsti", lai informētu par ģimenes valsts politikas mērķiem un izaicinājumiem.

LM pārstāve klātesošos iepazīstinās ar ģimenes valsts politikas galvenajām iezīmēm, kā arī sniegs nelielu ieskatu ģimeņu un bērnu skaita izmaiņās pēdējos gados, dzimstības tendencēm un ģimeņu struktūru.

Pēc LM rīcībā esošiem statistikas datiem Latvijā samazinās ne tikai iedzīvotāju skaits, bet pēdējo 15 gadu laikā par 10% samazinājies arī ģimeņu skaits. Lai gan pieaug arī dzimstība, tā tomēr nesasniedz ekonomiski attīstītajās valstīs nepieciešamo apmēru vienkāršai paaudžu nomaiņai. Salīdzinājumā ar Eiropas Savienību (ES), Latvijā mātes ir vienas no jaunākajām, bet to vidējais vecums pieaudzis par 10% straujāk kā ES. Pieaudzis arī tēvu vecums.

Izmaiņas skārušas arī ģimeņu struktūru un bērnu skaitu ģimenēs. Piemēram, kopš 2000.g. pieaudzis viena bērna ģimeņu īpatsvars, tāpat nemainīgi augsts nepilno ģimeņu īpatsvars, sasniedzot 1/3 no visām ģimenēm.

Konferencē ar labās pieredzes ziņojumiem uzstāsies nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valdību eksperti no Portugāles, Spānijas, Ungārijas, Itālijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Konferenci organizē LM sadarbības partneris - biedrība "Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība". Biedrība aktīvi līdzdarbojas ģimenes atbalsta politikas pilnveidē. Informācija par konferences darba kārtību un norisi pieejama šeit - http://www.ldgbapvieniba.lv/konferences.

Eiropas Daudzbērnu ģimeņu salidojumi un konferences ar vietējo valdību, pašvaldību un komersantu atbalstu ar divu gadu intervālu iepriekš notikušas Portugālē (2004., 2014), Igaunijā (2012), Itālijā (2010), Spānijā (2008) un Ungārijā (2006).

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv