darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs un Tiesībsargs iepazīstas ar situāciju “Kalkūnos” | 25.08.2016.

Ceturtdien, 25. augustā, labklājības ministrs Jānis Reirs un Tiesībsargs Juris Jansons vizītes ietvaros iepazinās ar situāciju valsts sociālās aprūpes centra „Latgale" filiālē "Kalkūni".

Tikšanās laikā tika pārrunāts Labklājības ministrijas vadītais deinstitucionalizācijas projekts un Eiropas Savienības fondu finansējuma atbalsts tuvāko gadu laikā. Tā mērķis ir radīt plašu pakalpojumu klāstu, lai bērni, kuri šobrīd dzīvo sociālās aprūpes centros, varētu augt ģimeniskā vidē, bet bērni ar funkcionāliem traucējumiem - saņemtu sociālo aprūpi un rehabilitāciju savā pašvaldībā tuvāk dzīvesvietai. Savukārt pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem atbilstoši savām iespējām, piesaistot speciālista atbalstu, varētu izvēlēties dzīvot patstāvīgi un strādāt sev piemērotu darbu. 

Labklājības ministrs Jānis Reirs uzsvēra: "Mūsu mērķis ir veidot tādu vidi, lai ikvienam bērnam būtu iespēja augt ģimenē. Pēdējo nedēļu tikšanās un sarunas ar Daugavpils pilsētas un novada domes vadītājiem, Tiesībsargu un nevalstisko sektoru, rosina domāt,  ka lēmums par filiāles Kalkūni slēgšanu nav "akmenī iecirsts". Tomēr, lai izvairītos no sasteigtiem secinājumiem, esmu lūdzis papildus informāciju gan no valsts sociālā aprūpes centra, gan pilsētas un novada domēm, kā arī plānošanas reģiona. Šodienas vizīte, iepazīstoties ar faktiskajiem ikdienas apstākļiem, bija vērtīga, bet vēl nepieciešams vispusīgs izvērtējums ilgtermiņa risinājumam, lai sabiedrībā balstīti pakalpojumi tā mērķa grupām tiktu nodrošināti maksimāli efektīvi."

Tiesībsargs Juris Jansons norādīja: "Esmu gandarīts, ka ministrs atsaucās manam aicinājumam iepazīties ar situāciju "Kalkūnos" klātienē. Es kā tiesībsargs turpināšu sekot līdzi deinstitucionalizācijas procesam un tam, kas notiek "Kalkūnos". Šobrīd lēmumu pieņemšana ir ministra kompetencē. Bet, iesaistoties ministram, ir pārliecība, ka lēmums tik jūtīgā jautājumā būs izsvērts un pēc būtības, nevis tehnisks, lai akli izpildītu normatīvus. Šeit mēs runājam par sabiedrības grupu, kas ir vis, visneaizsargātākā, kas paši par sevi pienācīgā līmenī nevar parūpēties.

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre

Tel. 29471759, aija.bukova-zideluna@lm.gov.lv

 

Ruta Siliņa

Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja

Latvijas Republikas Tiesībsarga birojs

Tālr.: 67201416, E-pasts: Ruta.Silina@tiesibsargs.lv

Mājas lapa: www.tiesibsargs.lv