Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs pārrunā nodarbinātības aktualitātes ar Baltijas valstu ministriem un EK | 31.08.2016.

No 29. līdz 30. augustam labklājības ministrs Jānis Reirs 25. Baltijas jūras parlamentārās konferences ietvaros aktuālos nozares jautājumus pārrunāja ar Lietuvas sociālās drošības un darba lietu ministri Algimantu Pabedinskieni (Algimanta Pabedinskiene) un Igaunijas Sociālo lietu ministrijas ģenerālsekretāra vietnieci Egli Kārats (Egle Käärats), kā arī Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieku euro, sociālā dialoga jautājumos, atbild arī par finanšu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un kapitāla tirgu savienību Valdi Dombrovski.

Sarunu galvenie temati bija nodarbinātības un sociālās aizsardzības jautājumi - gan saistībā ar patvēruma meklētājiem un viņu uzņemšanu, gan arī Apvienotās Karalistes referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības kontekstā. Papildus notika viedokļu apmaiņa par Baltijas valstīm adresēto rekomendāciju īstenošanu un Eiropas Komisijas ierosināto Eiropas Sociālo tiesību pīlāru. Diskusijās īpaša uzmanība tika pievērsta darbaspēka mobilitātes jautājumiem.

Uzrunājot Baltijas jūras parlamentāras konferences dalībniekus, labklājības ministrs uzsvēra, ka Latvijai ir sekmīga pārrobežu sadarbības pieredze nodarbinātības jautājumu risināšanā ar abām Baltijas kaimiņvalstīm. "Iespēja mācīties un izvērtēt otra veiksmīgo, vai ne tik ļoti veiksmīgo pieredzi, sniedz būtisku pienesumu sekmīgāku politiku izstrādē un īstenošanā," norādīja Jānis Reirs.

Baltijas valstu sociālo lietu ministru līmeņa tikšanās ir regulāras un ikgadējas darba sanāksmes. Šogad, lai diskutētu par aktualitātēm nodarbinātībā un sociālajā aizsardzībā Baltijas valstīs, kolēģus uz tikšanos Rīgā aicināja Latvijas Republikas labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre

 

Tel. 29471759, aija.bukova-zideluna@lm.gov.lv