darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Reirs debatē par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru | 19.09.2016.

Labklājības ministrs Jānis Reirs pirmdien, 19.septembrī, piedalījās Latvijas pārstāvju Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā organizēto debašu par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru atklāšanā.

Eiropas Komisijas ierosinātās sabiedriskās apspriešanas ietvaros Eiropas Sociālo tiesību pīlāram šogad tiek pievērsta liela uzmanība Eiropas Savienības līmenī - gan ekspertu diskusijās, gan politiķu sarunās. Tāpēc ministrs pozitīvi vērtēja iniciatīvu rīkot debates par šo tematu ar Latvijas organizēto pilsonisko sabiedrību.

„Eiropas Sociālo tiesību pīlāra piedāvātais saturs un pamatprincipi neapšaubāmi aptver tos jautājumus, kas mums sociālajā jomā ir svarīgi, arī saistībā ar tādiem nākotnes izaicinājumiem kā sabiedrības novecošanās un tehnoloģiskās pārmaiņas. Latvijai - un arī pārējām Eiropas Savienības dalībvalstīm - ir svarīgi nodrošināt saviem iedzīvotājiem atbilstošas nodarbinātības iespējas, kvalitatīvus darba apstākļus un atbilstošu sociālo aizsardzību," atzīst J.Reirs.

Labklājības ministrs uzskata, ka „šobrīd ir vajadzīga ne tikai ambicioza, bet arī ilgtspējīga pieeja. Tas nozīmē, ka šim pīlāram nav jākļūst par jaunu stratēģiju ar jauniem politikas instrumentiem. Pīlārs nevarētu arī aizstāt vai citādi interpretēt jau nostiprinātos Eiropas Savienības pamatprincipus, piemēram, brīvu darbaspēka kustību un pakalpojumu sniegšanas brīvību. Eiropas Sociālo tiesību pīlārs drīzāk aplūkojams kā skaidra apņemšanās ietvert sociālos jautājumus politiskās dienaskārtības centrā ne tikai vārdos, bet arī darbos, kas var palīdzēt uzlabot dzīves un darba apstākļus arī cilvēkiem Latvijā."

Pasākums no plkst.10.00 līdz 14.00 notiek ES mājā, Aspazijas bulvārī 28.

Arī Labklājības ministrijā novembrī plānota diskusija par Eiropas Sociālo tiesību pīlāru, lai sabiedriskās apspriešanas ietvaros sagatavotu Latvijas atbildes uz Eiropas Komisijas jautājumiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, LM Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv