darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Ārpusģimenes pakalpojumu sniedzējiem būs lielākas iespējas saņemt psiholoģisko atbalstu | 20.09.2016.

No 2017.gada 1.janvāra audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem būs lielākas iespējas saņemt psiholoģisko palīdzību un metodisko atbalstu. To paredz otrdien, 20.septembrī, valdībā apstiprinātie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas vēl jāpieņem Saeimā kopā ar citiem nākamā gada valsts budžeta likumprojektiem.

2016.gadā no valsts budžeta iespējams nodrošināt 2500 individuālās psihologa konsultācijas un 180 atbalsta grupas. Savukārt 2017.gadā papildu piešķirot 73 675 eiro psihologa konsultācijām un 399, 6 tūkst. eiro atbalsta grupām, varēs nodrošināt vairāk nekā 4000 individuālas psihologa konsultācijas un aptuveni 600 atbalsta grupas.

Psiholoģiskās konsultācijas adoptētājiem, audžuģimenēm, aizbildņiem, viesģimenēm, ģimenēm ar bērniem krīzes situācijā, bez vecāku gādības palikušiem bērniem, arī pēc pilngadības sasniegšanas, par valsts budžeta līdzekļiem pašlaik nodrošina 11 vietās (Kandavā, Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, Rīgā, Ventspilī, Dobelē, Madonā, Gulbenē, Jēkabpilī, Daugavpilī), atbalsta grupas - pašlaik pieejamas 20 vietās (Skrundā, Dagdā, Viesītē, Aglonā, Krāslavā, Tukumā, Bauskā, Madonā, Valmierā, Malienā, Gulbenē, Kandavā, Ventspilī, Kuldīgā, Jaunpiebalgā, Zantē, Vānē, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē).

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šobrīd īsteno projektu par atbalsta sistēmas izveidošanu bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes grūtībām, viņu likumiskajiem pārstāvjiem vai aprūpētājiem, kā arī pašvaldību speciālistiem, kuri ikdienā strādā ar šiem bērniem. Lai VBTAI informācijas apstrādi starp iesaistītām institūcijām varētu nodrošināt elektroniski, Bērnu tiesību aizsardzības likumā papildinātas bērnu aprūpes iestādes tiesības lietot Nepilngadīgo personu informācijas atbalsta sistēmu. Ņemot vērā, ka iestādes vadītājs pilda arī ārpusģimenes aprūpē esoša bērna aizbildņa pienākumus, turpmāk paredzēta iespēja ne tikai saņemt, bet arī sistēmā ievadīt nepieciešamo informāciju.

2015.gada 31.decembrī bija 7281 bārenis un bez vecāku gādības palicis bērns, no kuriem aizbildņu ģimenē atradās 4620 bērni, audžuģimenē - 1232 bērni un ilgstošā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā - 1429 bērni. Minētajā laikā Latvijā bija 3757 aizbildņi, 585 audžuģimenes, 514 adoptētāji.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, marika.kupce@lm.gov.lv