darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Reirs piedalās starptautiskā diskusijā par vardarbības novēršanu ģimenē | 26.09.2016.

Pirmdien, 26. septembrī, labklājības ministrs Jānis Reirs Saeimā atklāja starptautisko konferenci "Kā novērst vardarbību ģimenē? Aktuālās problēmas un risinājumi".

"Latvija ir konsekventi strādājusi, ieviešot nepieciešamos pasākumus, lai aizsargātu cietušos un novērstu atkārtotas vardarbības gadījumus. Nozīmīgs pavērsiena punkts cīņā pret vardarbību ģimenē ir 2014. gads, kad ieviests pagaidu aizsardzības no vardarbības mehānisms. Savukārt kopš 2015. gada ieviesti valsts apmaksātie rehabilitācijas pakalpojumi pilngadīgām personām - gan tiem, kuri no vardarbības cietuši paši, gan tiem, kuri vardarbību veikuši, bet vēlas to mainīt," savā uzrunā norādīja Jānis Reirs, uzsverot, cik svarīgi ir neapstāties un darbu turpināt, lai izveidotu kompleksu vardarbības novēršanas sistēmu.

Tāpat labklājības ministrs norādīja, ka līdz šim pārsvarā ir strādāts ar sekām - ar jau notikušu vardarbības gadījumu. Sniegts atbalsts, lai palīdzētu cilvēkam atgriezties ikdienas dzīvē un darbā, atgūt pašapziņu un spēju pašam noteikt savu dzīvi. Tomēr vardarbībai vispār nebūtu jābūt. Tādēļ tik svarīgs ir preventīvais darbs ar sabiedrību, un kopīgs Saeimas, valdības un nevalstisko organizāciju darbs ir būtisks, lai ne bērni, ne sievietes vai vīrieši ģimenē nepiedzīvotu vardarbību.

Konferences mērķis ir novērtēt un diskutēt par to, kas jau paveikts, lai novērstu vardarbību ģimenē, kā arī apsvērt iespējamos identificēto problēmu risinājumus. Tā notika Saeimas Sarkanajā zālē, Jēkaba ielā 11, Rīgā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Aija Bukova-Žideļūna

labklājības ministra Jāņa Reira preses sekretāre

Tel. 29471759, aija.bukova@lm.gov.lv